Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός 5 - 1

Σε αγώνα για τους ομίλους του Champions League

Την ήττα με 5-1 γνώρισε ο Παναθηναϊκός από την Μπαρτσελόνα, στο Καμπ Νου τη�� Βαρκελ��νης, στην πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Champions League.

Οι "Πράσινοι" άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό με γκολ του Γκοβού μετά από πάσα τακουνάκι του Σισέ, ενώ η ισοφάριση ήρθε δύο λεπτά αργότερα με γκολ του Μέσι.

Στο 33ο λεπτό, ο Τσάβι εκτέλεσε κόρνερ από τα δεξιά και ο Μπουσκέτς έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα, ενώ το 3 - 1 έκανε ο Μέσι σε συνεργασία με τους Τσάβι και Πέδρο.

Στο 78, ο Μέσι πέρασε την μπάλα από σχεδόν ανύπαρκτο χώρο, η οποία κατέληξε στα πόδια του Ροντρίγκες που έγραψε το 4 -1.

Το 5-1 έκανε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Άλβεζ με κεφαλιά μετά από έξοχη πάσα του Μέσι.

Στις εξέδρες του επιβλητικού σταδίου Καμπ Νου της Βαρκελώνης βρέθηκαν και περίπου 3.000 φίλοι του «τριφυλλιού».