Ξάνθη - Ολυμπιακός: 0 - 3

Με νίκη των Ερυθρόλευκων έληξε ο αγώνας

Mε 3 - 0 νίκησε ο Ολυμπιακός την Ξάνθη στον αγώνα της 6ης αγωνιστικής της Super League.

Στο 16ο λεπτό, ο Φουστέρ έβ��αλε ωραία κάθετη στον Ριέρα, που μπήκε στην περιοχή, πέρασε τον Γκσπούρνινγκ και πλάσαρε σε κενή εστία ανοίγοντας το σκορ.

Στο 53o λεπτό ο Μέλμπεργκ έπιασε κεφαλιά από σέντρα του Ιμπαγάσα στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα έφτασε στον Τοροσίδη, που έβαλε το γκολ.

Στο 75ο λεπτό ο Μιραλάς, αφού απέφυγε έναν αμυντικό της Ξάνθης έκανε το δυνατό σουτ, που χάρισε στην ομάδα το 3ο γκολ.

Οι συνθέσεις

ΞΑΝΘΗ: Γκσπούρνινγκ, Μπέρτο, Βάλλα, Μπόατενγκ, Τζάκι, Πόι, Φλίσκα, Κατόνγκο, Γκλέισον, Στιούαρτ, Στρμπα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Πάρντο, Μέλμπεργκ, Ιμπαγάσα, Ντουντού, Μιραλάς, Ραούλ Μπράβο, Φουστέρ, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Ρόμενταλ, Τοροσίδης, Ριέρα