Νίκη ο ΠΑΟΚ, «X» ο Παναθηναϊκός

Κόντρα σε ΑΕΚ και Λάρισα αντίστοιχα

Με 2 - 1 νίκησε ο ΠΑΟΚ την ΑΕΚ, ενώ Παναθηναϊκός και Λάρισα ήρθαν ισόπαλοι με 1 - 1 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League.

Στον αγώνα της Τούμπας, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν την νίκη στις καθυστερήσεις, ενώ τον αγώνα σημάδεψαν οι αποβολές των Μανωλά και Δέλλα από τον πάγκο. Το σκορ άνοιξε ο Φωτάκης μετά από καταπληκτική πάσα του Βιεϊρίνια, ενώ η ΑΕΚ ισοφάρισε με εύστοχο πέναλτι του Λεονάρντο. Ο Βιεϊρίνια αποδείχθηκε πολύτιμος και στις καθυστερήσεις αφού σημείωσε το νικηφότο τέρμα.

Η Λάρισα προηγήθηκε στο 7ο λεπτό όταν το σουτ του Κουζέν χτύπησε στο αριστερό δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα. Ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε με τον Σισέ στο 22ο λεπτό, ωστόσο, δεν κατάφερε να πάρει την νίκη παρά τις ευκαιρίες που είχε όπως το καταπληκτική κεφαλιά του Γκαρσία που βρήκε στο δεξί δοκάρι του Αμπάρη.

Λόγω των εκλογών, η 10η αγωνιστική θα συνεχιστεί την Δευτέρα με τα παιχνίδια: Αστέρας Τρίπολης - Καβάλα, Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός Βόλου και Ηρακλής - Άρης.