Τρίποντο ο Π��ΟΚ, «γκέλα» ο Άρης

Απέδρασε από το Χαριλάου με ισοπαλία η Λάρισα

Τρίποντο ο ΠΑΟΚ, «γκέλα» ο Άρης
Πέμπτη συνεχόμενη νίκη σε όλες ��ις διοργανώσεις για τον ΠΑΟΚ ήταν η επικράτηση επί της Καβάλας στο «Ανθή Καραγιάννη».

Ο «δικέφαλος του Βορρά» απέδρασε από την καυτή έδρα της Καβάλας με σκορ 0-1 από τέρμα που σημείωσε ο Πάμπλο Γκαρσία στο 13ο λεπτό.

Η Καβάλα προσπάθησε στο β’ ημίχρονο να ανεβάσει την απόδοσή της και να πάρει τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα την εστία του Κρέσιτς.

Ο Άρης, από την άλλη, στραβοπάτησε εντός έδρας απέναντι σε μια εκπληκτική Λάρισα και, φέρνοντας ισοπαλία 1-1, έχασε την ευκαιρία να πάρει το τρίποντο και αναρριχηθεί ακόμη ψηλότερα στο βαθμολογικό πίνακα.

Οι «κίτρινοι» έκαναν μια μέτρια εμφάνιση και με βάση την εξαιρετική απόδοση της Λάρισας θα πρέπει να ε��ναι και ευχαριστημένοι που εν τέλει πήραν και τον έναν βαθμό της ισοπαλίας. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός πως η ΑΕΛ τελείωσε τον αγώνα με 13 τελικές προσπάθειες έναντι 3 του Άρη!

Ο Άρης προηγήθηκε στο 54ο λεπτό με κεφαλιά του Λαζαρίδη ενώ η Λάρισα ισοφάρισε στο 75ο λεπτό με τον Μακινουά ο οποίος είχε μπει στον αγώνα ως αλλαγή στο 62ο λεπτό.