Διέσυρε την ΑΕΚ με 4 - 0 ο Ολυμπιακός Βόλου!

Ανατροπή στην 19η αγωνιστική της Super League

«Βόμβα» στην 19η αγωνιστική της Super League έβαλε ο Ολυμπιακός Βόλου που νίκησε την ΑΕΚ με 4 - 0! Η «Ένωση» γνώρισε μία από τις χειρότερες ήττες των τελευταίων ετών και, μάλιστα, λίγες ημέρες μετά την νίκη της επί του Παναθηναϊκού για το Κύπελλο Ελλάδας.

Η ομάδα του Σάκη Τσιώλη έπαιξε καταπληκτικό ποδόσφαιρο σε όλο το 90λεπτο, εκμεταλλευόμενοι και τα λάθη της ΑΕΚ.

Το σκορ άνοιξε στο 12ο λεπτό ο Σανκαρέ με κοντινή κεφαλιά, ενώ 7 λεπτά αργότερα ο Ούμπιντες έκανε το 2 - 0.

Μπλάνκο και Σκόκο δεν κατάφεραν βρουν τα δίχτυα στέλνοντας την μπάλα πάνω από τα δοκάρια, ενώ ο Χιμένεθ έκανε αναγκαστική αλλαγή τον Δέλλα μετά από μυικό πρόβλημα.

Το ένα λάθος της ΑΕΚ διαδεχόταν το άλλο, την ώρα που ο Ολυμπιακός Βόλου δεν έκανε ούτε... μία λάθος μεταβίβαση.

Στα απανωτά σου των κιτρινόμαυρων, η ομάδα της Θεσσαλίας απάντησε με το τέρμα του Μόνχε, ενώ στο 80ο λεπτό ο Καπετάνος «έγραψε» το 4 - 0 μετά από ωραία πάσα του Μπρέσκα.

Οι παίκτες της ΑΕΚ πήγαν στα αποδυτήρια με σκυμμένα το κεφάλια, ενώ οι οπαδοί της την αποδοκίμασαν έντονα στις περισσότερες φάσεις του αγώνα.

Nωρίτερα, Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 2 - 1 της Ξάνθης, ενώ η Κέρκυρα νίκησε με 1 - 0 τη Λάρισα.