Με νίκες προχώρησαν Ξάνθη και Ηρακλής

Στο 0-0 Εργοτέλης και Ολυμπιακός Βόλου

Στη σκιά του θανάτου του πρώην τεχνικού του Άνχελ Πεντράθα ο Ηρακλής επιβλήθηκε του Ατρόμητου με 1-0.

Το νικητήριο για τους γηπεδούχους γκολ πέτυχε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Ιάκομπ, όταν μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Λίμα, πήρε την κεφαλιά και με το πρώτο του γκολ για το 2011 χάρισε τη νίκη στον Γηραιό.

Στο 79 ο Ατρόμητος βρέθηκε κοντά στην ισοφάριση, όταν ο Καμαρά έπιασε σουτ, αλλά η μπάλα βρήκε το δοκάρι.

Στη Νέα Σμύρνη η Ξάνθη επικράτησε με 0-2 του Πανιωνίου. Τα τέρματα πέτυχαν στο 10 ο Κατόνγκο και στο 27 ο Μπόατενγκ.

Στο Παγκρήτιο Εργοτέλης και Ολυμπιακός Βόλου έμειναν στο 0-0. Η ομάδα της Κρήτης από το 57έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο Ολίσε για επικίνδυνο χτύπημα στον Αλβάρεζ.