Ισόπαλοι Ολυμπιακός Βόλου και Ηρακλής

Φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Ηρακλής και Ολυμπιακός Βόλου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για το γκολ της ισοφάρισης του Ηρακλή θεωρώντας ότι προήλθε από ανύπαρκτο πέναλτι.

Με τον Ολυμπιακό να μπαίνει δυνατά στο παιχνίδι, το γκολ για την ομάδα του Βόλου δεν άργησε να έρθει. Στο 13ο λεπτό ο Μπρέσκα πάσαρε όμορφα στον Καπετάνο ο οποίος με ωραίο σουτ έκανε το 1-0.

Με το παιχνίδι να πέφτει ρυθμό και τις φάσεις να είναι μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριού, ο Ηρακλής έκανε προσπάθειες για να βγει μπροστά και να ισοφαρίσει πριν το ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες κυνήγησαν αμφότερες ένα τέρμα, ο μεν Ολυμπιακός για να κλειδώσει τη νίκη, ο δε Ηρακλής για να «αποδράσει» με τον βαθμό της ισοπαλίας. Τελικά έγινε το δεύτερο με πέναλτι στο 79’ μετά από ανατροπή του Αραμπατζή από τον Μόνχε για την οποία οι γηπεδούχοι έκαναν έντονες διαμαρτυρίες.

Ο Μάρα ευστόχησε στην εκτέλεση και ο «Γηραιός» πήρε τον έναν βαθμό από τη δύσκολη έδρα του Βόλου.