Στο +10 ο Ολυμπιακός - για play off Καβάλα και Εργοτέλης

Τι έγινε στους αγώνες της 21ης αγωνιστικής

Nικηφόρα πέρασαν από την 21η αγωνιστική Ολυμπιακός, Καβάλα και Εργοτέλης που νίκησαν Ξάνθη, Κέρκυρα και Πανιώνιο αντίστοιχα. Στις 17:15 ο Ολυμπιακός Βόλου υποδέχεται τον Ατρόμητο και η αυλαία πέφτει στις 19:30 με το ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός.

Ολυμπιακός - Ξάνθη: 1 - 0

Ο αγώνας ξεκίνησε με ενός λεπτού σιγή για τα 21 θύματα της «Θύρας 7».

Η πρώτη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό ήρθε στο 26ο λεπτό όμως η κεφαλιά του Μοδέστο βρήκε στο δοκάρι.

Το σκορ άνοιξε και διαμόρφωσε στο 45' ο Φουστέρ με καρφωτή κεφαλιά, ανεβάζοντας το βαθμολογικό προβάδισμα της ομάδας στο +10.

Καβάλα - Κέρκυρα: 1 - 0

Χωρίς κάποια από τις δύο ομάδες να έχει το πάνω χέρι, Καβάλα και Κέρκυρα πάλεψαν για το γκολ.

Στο 41ο λεπτό, ο Νικουλάε από το σημείο του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κωνσταντόπουλου, επιτρέποντας στην Καβάλα να κοιτάει προς τα play off.

Εργοτέλης - Πανιώνιος: 2 - 0

Μόλις στο 6ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Εργοτέλης, όταν ο Σασιασβίλι έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα μετά από κεφαλιά - πάσα του Μπούντιμιρ.

Στο 45' ο Κουμορτζί είδε την κόκκινη κάρτα, καθώς έβαλε τρικλοποδιά στον Μπέτο, ο οποίος πρώτα όμως τον έσπρωξε με τον αγκώνα.

To δεύτερο τέρμα για τον Εργοτέλη ήρθε δύο λεπτά μετά, από ψηλοκρεμαστό σουτ του Ζούνιορ και, πλέον, η ομάδα κάνει σχέδια για τα play off.