Βροχή τα γκολ στο Champions League

Ρεάλ - Τότεναμ 4-0, Ιντερ - Σάλκε 2-5

Βροχή έπεσαν τα γκολ στους αγώνες Ιντερ – Σάλκε και Ρεαλ – Τότεναμ για την προημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ.

Στην Μαδρίτη η Ρεάλ σάρωσε με σκορ 4-0 την Τότεναμ, η οποία έπειζε για μεγάλο μέρος του αγώνα με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Κράουτς.

Τα τέρματα πέτυχαν για τους Ισπανούς ο Αντεμπαγιορ στο 4ο και το 57ο λεπτό με ισάριθμες κεφαλιές. ο Μαρία στο 72 και ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο 87.

Στο Μιλάνο η πρωταθλήτρια Ευρώπης Ίντερ έχασε με 2-5 σε μια ματσάρα που έγινε στο Μεάτσα. Οι ιταλοί προηγήθηκαν μόλις από το πρώτο λεπτό με τέρμα του Στάνκοβιτς σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου στην έναρξη της αναμέτρησης. Ο Ματίπ ισοφάρισε σε 1-1 στο 14’. Ο Μιλίτο έκανε το 2-1 πριν το ημίωρο με πλασέ, ωστόσο η Σάλκε ισοφάρισε ξανά πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο σε 2-2 με τετατέτ του Εντού. Στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η γερμανική ομάδα πήρε το προβάδισμα με 2-3 χάρη σε γκολ του Ραούλ και λίγο αργότερα έκανε το 2-4 με αυτογκόλ του Ρανόκια. Tο τελικό 2-5 έγραψε και πάλι ο Εντού στο 75.