Tελικό Σούπερ Λίγκα: ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 2-1

Στην κορυφή της βαθμολογίας οι Θεσσαλονικείς

Tελικό Σούπερ Λίγκα:  ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 2-1

Με 2-1 νίκησε ο ΠΑΟΚ της ΑΕΚ στην Τούμπα, στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η τέταρτη αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας.

Το σκορ άνοιξε ο Νάτσο Σκόκο στο 14ο λεπτό για την ΑΕΚ. Ο Αργεντίνος έκανε ένα δυνατό συρτό σουτ λίγο κάτω από την μεσ��ία γραμμή, η μπάλα κάπου βρήκε, έσκασε και δυο φορές στο έδαφος, ο Χαλκιάς δεν ήταν καλά τοποθετημένος και μάλλον περίμενε την μπάλα αλλού, με αποτέλεσμα αυτή να καταλήξει στα δίχτυα.

Στο 29ο λεπτό ο Γκαρσία με απευθείας εκτέλεση φάουλ πέρασε δυνατά και συρτά την μπάλα... κάτω από το τείχος με αποτέλεσμα αυτή να καταλήξει στο βάθος της αριστερής γωνίας του Σάχα για να γίνει το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1-1. Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βιτόλο στπ 39ο λεπτό ο ΠΑΟΚ πέτυχε την ολική ανατροπή και νίκησε με 2-1, σε έναν αγώνα που είχε ένταση, πάθος και μικροσυμπλοκές ανάμεσα στους παίκτες.

Με τη νίκη αυτή ο ΠΑΟΚ πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας με 9 βαθμούς, ενώ ακολουθούν η ΑΕΚ και ο Παναθηναϊκός με 7. Στους τρεις βαθμούς έμεινε ο Ολυμπιακός Βόλου.