Έχασε το νταμπλ η Μίλαν

Στον τελικό η Παλέρμο μετά το 2 - 1

Aπαρηγόρητος ο Σίλβιο Μπερλουσκόνι: η Παλέρμο έκοψε τον δρόμο της Μίλαν προς το νταμπλ, αφού την νίκησε με 2 - 1 και προκρίθηκε στον τελικό, σε συνδυ��σμό με το 2-2 του «Σαν Σίρο».

Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν ο Μιλιάτσιο στο 63' και ο Μπόβο με πέναλτι στο 73', ενώ ο Ιμπραΐμοβιτς μείωσε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων. Τόσο η Παλέρμο, όσο και η Μίλαν έμειναν με 10 παίκτες μετά τις κόκκινες κάρτες που πήραν οι Φαν Μπόμελ και Μπόβο.

Ο δεύτερος φιναλίστ θα γίνει γνωστός την Τετάρτη, από το ζευγάρι Ίντερ - Ρόμα, με το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι είχε λήξει 1-0 υπέρ των Νερατζούρι.

Ο τελικός θα γίνει στις 29 Μαΐου στο «Ολίμπικο» της Ρώμης.