Τελικό: Παναθηναϊκός – Οντένσε 3-4

Δεν τα κατάφεραν οι Πράσινοι

Πρώτη ανάρτηση: 2/8/2011 - 21.37

Με σκορ 4-3 υπέρ των Δανών έληξε το ματς μεταξύ της Οντένσε και του Παναθη��αϊκού, στον αγώνα για τα προκριματικά του Champions League. Στον πρώτο αγώνα, το σκορ ήταν 1-1.

Τα γκολ: 12ο λεπτό. Ο Σόρενσεν εκτελεί φάουλ, ο Τζόρβας δεν καταφέρνει να διώξει και ο Γιόχανσον με σουτ κάνει το 0-1.

35ο λεπτό. Ο Μπουμσόνγκ κάνει το 1-1.

Στο 50ο λεπτό, οι πράσινοι σημειώνουν με σουτ του Τοτσέ το 2-1.

Oκτώ λεπτά μετά, ο Ουτάκα με πλασέ ισοφαρίζει και κάνει το 2-2.

80ο λεπτό και η Οντένσε κάνει με τον Καντρί το 3-2.

Δύο λεπτά πριν την λήξη του παιχνιδιού, ο Αντρεάτσε κάνει πολύ δυνατό σουτ και σημειώνει το 4-2.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Πετρόπουλος πέτυχε το τρίτο γκολ για τον ΠΑΟ.

Πριν την έναρξη του αγώνα βραβεύτηκε ο Γιώργος Καραγκούνης από την ΠΑΕ Παναθηναϊκός για την συμπλήρωση 100 ευρωπαϊκών συμμετοχών.

Οι συνθέσεις:

Παναθηναϊκός (Ζεσουάλδο Φερέιρα): Τζόρβας, Σπυρόπουλος, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Βύντρα, Σιμάο, Κατσουράνης, Νίνης, Λέτο, Μαρίνος, Κλέιτον

Αναπληρωματικοί: Κοτσόλης, Σεϊταρίδης, Καντέ, Τοτσέ, Μπιάρσμιρ, Καραγκούνης, Πετρόπουλος

Οντένσε (Χένρικ Κλάουσεν): Βέσελς, Ρούουντ, Αντρέασ��ν, Κρίστενσεν, Ουτάκα, Ρεγκίνιουσεν, Γιόχανσον, Κρις Σόρενσεν, Τζεμπά-Τζεμπά, Μεντί, Καντρί

Αναπληρωματικοί: Τόπελ, Σκουπ, Τραορέ, Γιόχανσεν, Λάρσεν, Κρίστιαν Σόρενσεν, Χεγκ

Διαιτητής: Αντρέ Μάρινερ (Αγγλία)