Στο μηδέν έμειναν Άρης και ΠΑΣ Γιάννινα

Τι έγινε στον δεύτερο αγώνα της πρεμιέρας της Super League

Ισόπαλη έληξε και η δεύτερη αναμέτρηση της πρώτης ημέρας της νέας σεζόν στη Super League, καθώς ΠΑΣ Γιάννινα και Άρης έμειναν στο 0 - 0.

Οι δύο ομάδες... μοιράστηκαν τα ημίχρονα, με τον Άρη να μπαίνει δυναμικά στο πρώτο μισό του αγώνα αλλά να μην καταφέρνει να σκοράρει. Στην επανάληψη, οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΣ βγήκαν πιο συγκεντρωμένοι και κατάφεραν να ελέγξουν το παιχνίδι, χωρίς να βρουν τον δρόμο για τα δίχτυα.

Γκολ δεν μπήκε ούτε και μετά τις αλλαγές που έκαναν οι δύο προπονητές και, μετά από τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις, ακούστηκε το σφύριγμα της λήξης.

Νωρίτερα, ΟΦΗ και Ατρόμητος ήρθαν ισόπαλοι 1 - 1.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΠΑΣ Γιάννινα (Ντεμόλ): Φεγκρούς, Πάντ��ς, Μπουζίντ, Κώτσιος, Βάντερσον, Πατσατζόγλου, Κεϊτά, Λίλα, Ντε Βισέντι, Μπακαγιόκο, Τζάνης

Άρης (Τσιώλης): Σηφάκης, Βανγκέλι, Λαζαρίδης, Ντίκο, Μίσελ, Φατί, Τόχα, Νέτο, Καπετάνος, Σολτάνι, Καστίγιο