O Πανιώνιος νίκησε την ΑΕΚ 1-0

Τα play off της Superleague

Με γκολ του Σαμέντ Γεσίλ στο 7ο λεπτό του αγώνα ο Πανιώνιος νίκησε 1-0 την ΑΕΚ στο Ολυμπιακό στάδιο της Αθήνας και έδωσε νέο, μεγάλο ενδιαφέρoν στα πλέι οφ της σούπερ λιγκ.

Η Ένωση έφτασε κοντά στην ισοφάριση ένα λεπτό πριν τη λήξη του ματς  όταν η σέντρα του Σιμόες σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Γιαννιώτη.

Με τη νίκη του ο Πανιώνιος έχει πλέον τέσσερις βαθμούς ενώ η Ένωση έμεινε στους τρεις.

Τα play off  συνεχίζονται τη Κυριακή με τους αγώνες ΠΑΟΚ - Πανιώνιος και AEK - Παναθηναϊκός.

Σε ό, τι αφορά τις αδειοδοτήσεις για τη νέα σεζόν, ο Ηρακλής δεν έλαβε άδεια από την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΟ, καθώς ο φάκελος του κρίθηκε ανεπαρκής.

Εφόσον λοιπόν συμβεί το ίδιο και στη δευτεροβάθμια επιτροπή, ο Λεβαδειακός θα πάρει τη θέση του Γηραιού στην Σούπερ Λίγκα.