Πέρασε από το Καυτανζόγλειο ο Ολυμπιακός – Διπλό και ο Παναιτωλικός στο Περιστέρι

2-0 εντός έδρας η Κέρκυρα τη Λάρισα

Με ανατροπή και δύο γκολ στο β΄ημίχρονο κατάφερε να περάσει από το Καυτανζόγλειο ο Ολυμπιακός.

Οι ερυθρόλευκοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 1-0 από το 6ο λεπτό με τον Κούρο, με τον Ολυμπιακό να πιέζει αλλά να πηγαίνει πίσω στο σκορ στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 51’ με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Ντομίνγκες.

Ο Ηρακλής κρατούσε το βαθμό της ισοπαλίς μέχρι το 75’ όταν ο Ιντέγε έγραψε το τελικό 1-2, χαρίζοντας τους τρεις βαθμούς στον Ολυμπιακό.

Στα άλλα δύο παιχνίδια, η Κέρκυρα επικράτησε με 2-0 της Λάρισας (24’ Τουράμ, 39 Επστάιν) ενώ ο Παναιτωλικός πήρε σπουδαίο διπλό στην έδρα του Ατρόμητου με 2-0 (12’ Μιγκέλ Ροντρίγκεζ, 90’+3’ Ουάρντα).

Η αυλαία της δεύτερης αγωνιστικής της Σούπερλιγκ πέφτει αύριο με το παιχνίδι Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ στις 19.30.