Ρίο 2016: Συνέτριψε την Ονδούρα και πάει στον τελικό η Βραζιλία

Τρέλανε τον πλανήτη ο Νεϊμάρ!

​Μία από τις πιο εύκολες νίκες της Ολυμπιακής ιστορίας της πέτυχε το βράδυ της Τετάρτης η ομάδα της Βραζιλίας με τον... Νεϊμάρ να σκοράρει με το «καλημέρα», δείχνοντας στους αντίπαλους ότι δεν είχαν την παραμικρή τύχη.

Οι Βραζιλιάνοι συνέτριψαν στον πρώτο ημιτελικό των Αγώνων του Ρίο ντε Τζανέιρο την Ονδούρα με 6-0 και προκρίθηκαν στον τελικό της Κυριακής, όπου θα αντιμετωπίσουν τον νικητή του αγώνα Νιγηρία-Γερμανία.

Το ματς τελείωσε από το πρώτο ημίχρονο, καθώς στο 15ο δευτερόλεπτο έβαλε γκολ ο Νεϊμάρ και στο 26ο και 35ο λεπτό ο Γκάμπριελ Ζεσούς ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Ο Μαρκίνιος πέτυχε το 4-0 στο 51΄, ο Λουάν το 5-0 στο 79΄ και ο Νεϊμάρ (στο 90') διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, με πέναλτι που έκανε ο Παλάσιος στον Λουάν!