Φιλικό... ξέσπασμα από την ΑΕΚ-Επικράτησε 4-0 του Ηρακλή

Ξεπέρασε τα προβλήματα που αντιμετώπιζε

Το πρόβλημα στο σκοράρισμα που ταλαιπώρησε την ΑΕΚ σε όλο το διάστημα της προετοιμασίας αλλά και στις αναμετρήσεις με τη Σεντ Ετιέν, σήμερα... εξαφανίστηκε.

Η Ένωση νίκησε 4-0 τον Ηρακλή σε φιλικό στο ΟΑΚΑ πετυχαίνοντας όλα τα τέρματά της στα πρώτα 26' λεπτά του β΄ ημιχρόνου με τους Αλμέιδα (49΄ κεφαλιά από κόρνερ του Βάργκας), Μάνταλο (60΄ από σέντρα του Γκάλο), Πέκχαρτ (63΄ κεγαλιά από σέντρα του Πλατέλλα) και Μπακασέτα (71΄ από γύρισμα του Γκάλο).

Οι συνθέσεις:

AEK (Τιμούρ Κετσπάγια): Ανέστης (46΄ Μπάρκας), Γκάλο, Τσιγκρίνσκι (58΄ Λαμπρόπουλος), Κολοβέτσιος (73΄ Τζανετόπουλος), Ντίας (77΄ Ντίντακ), Σιμόες (58΄ Γιόχανσον), Μάνταλος (66΄ Γαλανόπουλος), Μπαρμπόσα (59΄ Πλατέλλας), Μπακασέτας, Βάργκας (59΄ Ροντρίγκες), Αλμέιδα (59΄ Πέκχαρτ).

ΗΡΑΚΛΗΣ(Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον (46΄ Γιαννικόγλου), Ζιάμπαρης (85΄ Ζαμπάζης), Ιντζόγου (85΄ Μπικιάρης), Πασσάς, Καραγκούνης, Στάμου (70΄ Ρότας), Κυριακίδης, Σαραμαντάς (65΄ Αμαραντίδης), Περόνε, Λεοζίνιο (85΄ Δούμτσιος), Αγγελόπουλος.