Στον τελικό κυπέλλου η ΑΕΚ με «χρυσή» ισοφάριση στο 88΄ από τον Τζεμπούρ

Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1) στ�� Περιστέρι με τον Ατρόμητο

Καρδιοχτύπησε αλλά προκρίθηκε στον τελικό κυπέλλου η ΑΕΚ, με σκορ 1-1 στηνρεβάνς (1-0 υπέρ του Δικεφάλου στον πρώτο ημιτελικό).
Το ματς έδειχνε να οδηγείται στην παράταση, καθώς ο Ατρόμητος με γκολ του Μπρίτο στο 66΄ ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα, αλλά δύο λεπτά πριν τη λήξη ο Τζεμπούρ με πλασέ έστειλε την ΑΕΚ στον τελικό.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιώγος Κύζας, ενώ οι δύο ομάδες αγωνίσθηκαν με τις παρακάτω ενδεκάδες:
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μπάρκας, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Μπίτολο, Κεϊτά, Ούμπιδες, Στόιτσεφ, Μπρίτο, Σουμπίνιο (76' Ματέι), Παπαδόπουλος (81' Λε Ταλέκ).
ΑΕΚ: Μπαρόχα, Γκάλο, Λαμπρόπουλος, Κολοβέτσιος, Ντίντακ, Γιόχανσον, Σιμόες, Μάνταλος, Βάργκας (59' Τζεμπούρ), Μπαρμπόσα (92' Μπακάκης), Αραβίδης (90' Πέκχαρτ).