«Ηλεκτροσόκ» στο φινάλε για την ΑΕΚ, ο Αστέρας 1-0 στο ΟΑΚΑ

Ο Δημήτρης Παπαδόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

Με γκολ του Δημήτρη Παπαδόπουλου στο 89΄ ο Αστέρας Τρίπολης υποχρέωσε την ΑΕΚ στην πρώτη ήττα μέσα στο ΟΑΚΑ με 1-0, σε αναμέτρηση για τη 10η αγωνιστική της Super League.

Ένα ματς που εν πολλοίς κρίθηκε από την ανόητη ενέργεια του Γκονζάλο Βάργκας, ο οποίος αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και άφησε την Ένωση με 10 παίκτες για το μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού.

Η ΑΕΚ είχε ρυθμό, ήταν καλύτερη στο α΄ ημίχρονο αλλά έπεσε πάνω στον Μπαντή, που βρέθηκε σε εξαιρετική μέρα.

Οι συνθέσεις

ΑΕΚ: Μπαρόχα, Γκάλο, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Σοϊλέδης, Σιμόες, Γιόχανσον, Μάνταλος (84' Κορδέρο), Βάργκας, Μπαρμπόσα (70' Μπουονανότε), Αραβίδης (70' Κρισάντους).

Αστέρας Τρίπολης: Μπαντής, Λούι, Ζησόπουλος, Σανκαρέ, Παντελιάδης, Ιγκλέσιας (63' Δημούτσος), Κουρμπέλης, Μάσα (85' Μάσα), Μπερτόγλιο, Λανθαρότε (68' Φερνάντες), Παπαδόπουλος.