Ζόρικα στο Europa League ο ΠΑΟΚ: έχασε 2 – 1 από την Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ

Την ερχόμενη Πέμπτη, στην Τούμπα, η ρεβάνς

​Άσχημα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις ρου στον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League o ΠΑΟΚ, καθώς ηττήθηκε με 2 – 1 από την Λοκομοτίβα στο Ζάγκρεμπ και κινδυνεύει να αποκλειστεί από την Ευρώπη από τον Ιούλιο!

Ο Μάρκο Κόλαρ άνοιξε το σκορ στο 30ο λεπτό με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Φράνκο Αντριάσεβιτς με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ «έγραψε» το 2 – 0.

Το γκολ του Μακ στις καθυστερήσεις του αγώνα γλίτωσε τον ΠΑΟΚ από τα ακόμα πιο δύσκολα, καθώς το τελικό 2 – 1 μπορεί να ανατραπεί στη ρεβάνς την ερχόμενης Πέμπτης, στην Τούμπα.

Οι συνθέσεις

ΛΟΚΟΜΟΤΙΒΑ: Ζελένικα, Μπάρτολετς, Μρτσέλα, Πρένγκα, Μπρούτσιτς, Λέκο, Αντριγιάσεβιτς, Μπέγκονια, Σόβσιτς (93' Τσάπαν), Κόλαρ (65' Ντόλεζαλ), Μάριτς (73' Μίσιτς)

ΠΑΟΚ: Όλσεν, Μιγκέλ Βίτορ, Ρικάρντο Κόστα, Τζαβέλλας, Τζιόλης (61' Μαντούρο), Κάτσε, Σκόνδρας (79' Ρατς), Κίτσιου, Πέλκας, Σαλπιγγίδης (68' Μυστακίδης), Μακ