Μουντιάλ 2014: Δυσκολεύτηκε αλλά πέρασε στους “8” η Γερμανία με 2 – 1 επί της Αλγερίας

Τα βρήκαν σκούρα οι Γερμανοί στο ματς της Δευτέρας

​Ζορίστηκε αρκετά η Γερμανία στον αγώνα της Δευτέρας από την Αλγερία, η οποία κατάφερε να της κάνει τη ζωή δύσκολη και να μετατρέψει σε θρίλερ την πρόκρισή της στους “8” του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Τελικά, οι Γερμανοί κατάφεραν να κερδίσουν 2 – 1 την Αλγερία στην παράταση, σε ένα ματς για γερά νεύρα.

Τα «πάντσερ» δεν κατάφεραν στην κανονική ροή του αγώνα να ανοίξουν το σκορ, αφού βρέθηκαν απέναντι σε μια εξαιρετική Αλγερία, όμως στο 92΄ ο Σούρλε με ένα καταπληκτικό τακουνάκι κατάφερε να κάνει το 1 – 0.

Στο 119΄ο Οζίλ επισφράγισε τη νίκη της Γερμανίας και δύο λεπτά αργότερα ο Τζμπού διαμόρφωσε το τελικό 2 – 1.