Τραίνο και από την Κρήτη ο Ολυμπιακός, μεγάλο διπλό στην Τρίπολη η Ξάνθη

Κάνει όνειρα για πλέι-οφ η Ξάνθη

Είναι τραίνο και δεν σταματά την ξέφρενη πορεία του παρά το γεγονός ότι έχει κατακτήσει ήδη εδώ καιρό το πρωτάθλημα.

Ο Ολυμπιακός πέρασε με το εμφατικό 4-0 από την Κρήτη και την έδρα του Πλατανιά και ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα χωρίς ήττα εκτός έδρας!

Το σκορ άνο��ξε ο Αμπντούν άνοιξε τον δρόμο στο 20’, ενώ το 2-0 έγινε από τον Φουστέρ στο 62’. Δέκα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα (80’) ο Μήτρογλου έκανε το 3-0 ενώ το 4ο τέρμα το σημείωσε ο Βλαχοδήμος στις καθυστερήσεις.

Την ίδια ώρα, η Ξάνθη έπαιρνε σπουδαίο διπλό στην Τρίπολη και αρχίζει τα όνειρα για είσοδο στα πλέι οφ! Ο Αστέρας, ο οποίος ονειρευόταν μέχρι και Τσαμπιονς Λιγκ αλλά στραβοπάτησε με το γκολ του Φλίσκα στο 19’.