Ατρόμητος-ΟΦΗ: 3-2

Στην 14η αγωνιστική

Ο Ατρόμητος πήρε σπουδαία νίκη στο Περιστέρ�� επί του ΟΦΗ με 3-2, με τους Κρητικούς να ισοφαρίζουν στο 87' και τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη στο 90'.

Θρίλερ ήταν ο αγώνας στο Περιστέρι, καθώς ο ΟΦΗ απάντησε δύο φορές στα γκολ των γηπεδούχων, ωστόσο, δεν κατάφερε να πάρει βαθμό. Ο Σκόνδρας άνοιξε το σκορ στο 12΄, αλλά στο 21΄ ο Περογαμβράκης με πολύ όμορφο πλασέ πάνω στην κίνηση έκανε το 1-1. Ο Καραμάνος έδωσε και πάλι προβάδισμα στην ομάδα του Μπάγεβιτς στο 63΄, αλλά ο Κουτσιανικούλης εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια του Σκόνδρα και ισοφάρισε τρία λεπτά πριν το τέλος. Αυτός που «μίλησε τελευταίος», όμως, ήταν ο Μπρίτο, ο οποίος αφού κέρδισε τις κόντρες στην περιοχή πλάσαρε σε άδεια εστία, στο 89ο λεπτό, χαρίζοντας στην ομάδα του Περιστερίου τη σπουδαία νίκη.