«Βλέπει» υποβιβασμό η ΑΕΚ

Ισόπαλη με την Κέρκυρα η Ένωση. Χ και το Ατρόμητος – Βέροια

Με ισοπαλίες άνοιξε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής, με την ΑΕΚ να αντιμετωπίζει πλέον τον κίνδυνο του υποβιβασμού μετά το 1 – 1 με την Κέρκυρα, αλλά και την Βέροια να ανατρέπει το σκορ και να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις 2 – 2 τον Ατρόμητο!

ΑΕΚ – Κέρκυρα: 1 – 1

Για 6ο συνεχόμενο ματς η ΑΕΚ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στο πρωτάθλημα, παρέμεινε ουραγός στη βαθμολογία και ο κίνδυνος του υποβιβασμού είναι πλέον ορατός.

Το σκορ άνοιξε η Κέρκυρα με κεφαλιά του Βενέτη στο 30’, έπειτα από φάουλ που εκτέλεσε ο Γιάντσης.

Η Ένωση είχε δύο χαμένες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και ισοφάρισε στο 74ο λεπτό με τον Παυλή, όταν ο Αναστόπουλος δεν έκανε καλή έξοδο.

Βέροια – Ατρόμητος: 2 – 2

Μέσα στα δύο λεπτά του φινάλε «αυτοκτόνησε» ο Ατρόμητος, που κέρδιζε 2 – 0 την Βέροια και τελικά έφυγε με ισοπαλία.

Οι «Κυανέρυθροι» βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στο 13΄με τον Καραμάνο, ενώ ο Γεωργέας έστειλε κατά λάθος την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και διπλασίασε τα τέρματα του Ατρόμητου.

Η ανατροπή ήρθε εκεί που όλα έμοιαζαν να έχουν τελειώσει: στο 89΄ ο Καφές μείωσε με κεφαλιά σε 2 – 1, ενώ την ισοπαλία «έγραψε» ο Μπαργκάν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.