Σοκ στην Αγγλία: Αποκλείστηκε από το αγγλικό κύπελλο η Μάντσεστερ Σίτι!

Συντριβή από την Άστον Βίλα με 4-2

​Όχι μόνο συντριπτική ήττα με 4-2 βίωσε η Μάντσεστερ Σίτι εντός έδρας, αλλά αποκλείστηκε από το αγγλικό Capital One Cup, χάνοντας από την Άστον Βίλα!

Η ανατροπή έγινε στην παράταση και πιθανότατα...οι πρωταθλητές Αγγλία�� ακόμη να μην μπορούν να συνέλθουν απ' αυτό που τους συνέβη!

Η αρχή για τη Μάντσεστερ ήταν καλή με το γκολ του Μάριο Μπαλοτέλι στο 27ο λεπτό να διατηρεί το 1-0 μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο Γκάρεθ Μπάρι με αυτογκόλ στο 59’ ισοφάρισε ενώ ο Κολάροφ κατάφερε να ��έρει το 2-1 υπέρ της Σίτι στο 64’.

Την ισοφάριση έφερε ο Αγκμπονλαχόρ με το 2-2 στο 68'.

Στην παράταση οι παίκτες της Άστον Βίλα έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό με τον Ενζόγκμπια στο 96’ να φέρνει το 3-2 και τον Αγκμπονλαχόρ στο 113’, το ακόμη καλύτερο και τελικό σκορ 4-2, κερδίζοντας μια σπουδαία πρόκριση.