Ανατροπή και νίκη ο ΠΑΟΚ - λευκή ισοπαλία στα Χανιά

Τι έγινε στα παιχνίδια ΠΑΟΚ - Αστέρας και Πλατανιάς - Ατρόμητος

Πρώτη ανάρτηση: 16-09-2012, 18:15

Με 2 - 1 κέρδισε ο ΠΑΟΚ τον Αστέρα Τρίπολης, ενώ Πλατανιάς και Ατρόμητος έμειναν στο 0 - 0, για την 3η αγωνιστική της Super League. Ακολουθεί το Άρης – ΑΕΚ (20:30). Νωρίτερα, Κέρκυρα και Ξάνθη ήρθαν ισόπαλες με 1 - 1.

ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης: 2 – 1

Με ένα φιλόδοξο σουτ του Λίνο που πέρασε πάνω από την εστία του Φούλοπ άρχισε ο αγώνας μεταξύ ΠΑΟΚ και Αστέρα.

Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι του Περόνε, ενώ στη συνέχεια είχε δύο διαδοχικές ευκαιρίες για γκολ με τον Ράγιος να βρίσκει τα δοκάρια.

Η ισοφάριση για τον ΠΑΟΚ ήρθε στο 46', με τον Λόρενς να σημειώνει το πρώτο του τέρμα με την φανέλα της ομάδας, έπειτα από κεφαλιά - πάσα του Φωτάκη.

Στο 88ο λεπτό ο Δικέφαλος του Βορρά διπλασίασε τα τέρματά του με πέναλτι που εκτέλεσε ο Αθανασιάδης.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Αστέρας έμεινε με 10, καθώς ο Μπαρτολίνι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι συνθέσεις

ΠΑΟΚ (Γιώργος Δώνης): Γλύκος, Αποστολόπουλος, Σταφυλίδης, Κατσικάς, Κουμάλο, Λίνο, Φωτάκης, Λόρενς, Λαζάρ, Κάτσε, Αθανασιάδης

Αστέρας Τρίπολης (Σάκης Τσιώλης): Φούλοπ, Πιπίνης, Ουσέρο, Περόνε, Ράγιος, Τσαμπούρης, Αλβάρεζ, Σανκαρέ, Μπαρτολίνι, Ναβάρο, Ντε Μπλάσις

Πλατανιάς – Ατρόμητος: 0 – 0

Μία… κίτρινη κάρτα (στον Ουκάρ) είναι η πρώτη αξιοσημείωτη φάση της ανα��έτρησης στα Περιβόλια.

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια χωρίς καλές φάσεις, ενώ στο β΄ημίχρονο δεν άλλαξε το παραμικρό με τους οπαδούς της χανιώτικης ομάδας να πανηγυρίζουν που κράτησαν στο μηδέν τους αντιπάλους τους.

Πλατανιάς (Γιάννης Χατζηνικολάου): Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Κανακούδης, Αναστασάκος, Μαραγκουδάκης, Αγκιλέρα, Κάλαϊτζιτς, Ουκάρ, Τζανης, Ποτουρίδης, Ουντότζι

Ατρόμητος (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Γιαννούλης Φυτανίδης, Επστάιν., Μπέλιτς, Ιγκλέσιας, Καραμάνος, Δημούτσος, Λαζαρίδης, Σουμπίνιο