Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Κέρκυρα και Ξάνθη

Ισόπαλες 1 - 1 οι δύο ομάδες

πρώτη ανάρτηση: 16-09-2012, 16:00

Ισόπαλες με 1 - 1 αναδείχθηκαν Κέρκυρα και Ξάνθη, στον μεταξύ τους αγώνα για την 3η αγωνιστική της Super League. Η μέρα συνεχίζεται με τα ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης και Πλατανιάς - Ατρόμητος (18:15) και ολοκληρώνεται με το ΑΕΚ - Άρης (20:30), ενώ αύριο παίζουν Πανιώνιος - ΟΦΗ (20:30).

Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ήρθε μόλις στο 5ο λεπτό, με τον Αγρίτη να σουτάρει από θέση μέσα δεξιά, αλλά να στέλνει τη μπάλα έξω από την εστία της Ξ��νθης.

Το ημίχρονο έληξε χωρίς άλλες αξιοσημείωτες φάσεις.

Το σκορ άνοιξε για την Κέρκυρα ο Μπαρκογλου με ωραίο σουτ, στο 58ο λεπτό.

Ένα λεπτό μετά, η Ξάνθη παραλίγο να ισοφαρίσει, όμως, ο Αναστασόπουλος απέκρουσε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Ντάνι. Τελικά, το ματς έφερε στα ίσα του ο Μαρκόφσκι με κεφαλιά, στο 68'.

Η Ξάνθη είχε ακόμα δύο φάσεις για γκολ: στο 72' ο Μαρσελίνιο έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών, ενώ στο 77' ο Μαρίν δεν κατάφερε να πιάσει την μπάλα πάνω από τον Αναστασόπουλο.

Οι συνθέσεις

Κέρκυρα: Αναστασόπουλος, Βενέτης, Καραλής, Αγρίτης, Μπάρκογλου, Λεόν, Έντερ, Κρητικός, Χάμπλ, Κοντοδήμος, Ζουμπουλάκης

Ξάνθη: Βιβιανί, Μπέρτος, Μπαξεβανίδης, Γκλέισον, Μαρκόφσκι, Μαρσελίνιο, Μάνταλος, Φλίσκας, Βάλλας, Ντάνι, Ονουάτσι