Super League: o Ατρόμητος νίκησε τον ΠΑΟΚ με 1-0

Ένα "ανορθόδοξο" γκολ!

​Ο Ατρόμητος επικράτησε του "Δικεφάλου του Βορρά" με 1-0, στο ντέρμπι που έριξε και την αυλαία της 2ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Super League.

Η ομάδα τoυ Περιστερίου, έχοντας επιτύχει το «2 στα 2» έρχεται στην κορυφή του πρωταθλήματος, μαζί με τους Ολυμπιακό, Αστέρα Τρίπολης και Πανιώνιο.
Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που διατηρούσε τον έλεγχο του ρυθμού της μπάλας και του παιχνιδιού, χωρίς ιδιάιτερες φάσεις. Στο 32ο λεπτό ο Μπέλιτς μπήκε στην περιοχή και σούταρε δυνατά, αλλά ο Γλύκος απέκρουσε. Πέντε λεπτά αργότερα ο Ατρόμητος είχε μια μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Καραμάνος γύρισε την μπάλα, αυτή βρήκε στον Λόρενς και κατέληξε στο δοκάρι του ΠΑΟΚ.

Στο δεύτερο ημίχρονο αν και οι ρυθμοί έπεσαν, στο 72΄ ένα σουτ του Φωτάκη πέρασε λίγο πάνω από το δοκάρι του Ιτάνζ, για να σκοράρει ο Ατρόμητος στο 79΄ με τρόπο διαφορετικό, αφού στη φάση του γκολ συνδυάστηκαν όχι οι μέσοι ή οι επιθετικοί της ομάδας του Ντούσαν Μπάγεβιτς, αλλά οι δύο κεντρικοί αμυντικοί της!