Τελικό: Bέροια – Ολυμπιακός 1-2

Για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος

Πρώτη ανάρτηση: 26-08-2012 21:42
Τελείωσε το ματς στο Δημοτικό Στάδιο της Βέροιας με τον Ολυμπιακό να φεύγει νικητής με τα δύο τέρματα που πέτυχε στο 1ο ημίχρονο.
Στο 2ο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν από μία μεγάλη ευκαιρία.
Για την Βέροια με το σουτ του Ολαιτάν στο οριζόντιο δοκάρι και για τον Ολυμπιακό με την υπέροχη λόμπα του Ιμπαγάσα που έφτασε στο αριστερό δοκάρι του τερματοφύλακα της Βέροιας.

Ήδη το παιχνίδι από το 10ο λεπτό είχε αρκετές φάσεις ενώ ο διαιτητής ακύρωσε γκολ της Βέροιας ως οφσάιντ.

Στο 19ο λεπτό ήρθε και το πρώτο γκολ για τον Ολυμπιακό με σουτ του Τζιμπούρ.

Η Βέροια ισοφάρισε στο 31ο λεπτό με σουτ του Ιωάννου. Στο 42ο λεπτό ο Μοδέστο με σουτ κάνει το 1-2 για τον Ολυμπιακό λίγα λεπτά πριν λήξει το 1ο ημίχρονο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Βέροια (Μάκης Χάβος): Δασκαλάκης, Γεωργιάδης, Σνάουτσνερ, Καλί, Τόμας, Καλογέρης, Γεωργέας, Ζε Βίτορ, Ολαϊτάν, Μπαρκάν, Ιωάννου

Ολυμπιακός (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Κάρολ, Τοροσίδης, Σιόβας, Κοντρέρας, Χολέμπας, Μοντέστο, Μανιάτης, Ιμπαγάσα, Αμπντούν, Μασάδο, Τζεμπούρ