Το Instagram αποτελεί πλέον μέρος της ζωής μας και επηρεάζει πολύ κόσμο ενώ οι περισσότεροι celebrities καθώς και οι εταιρίες προσπαθούν να αποκτήσουν όλο και περισσότερους followers.

Ποιοι όμως κατέχουν τα… πρωτεία;

Μετά τη λίστα Forbes με τα πιο ακριβοπληρωμένα μοντέλα στη βιομηχανία, κυκλοφόρησε και μια νέα έκθεση που καταγράφει τα brands και τα μοντέλα με τις καλύτερες επιδόσεις στο Instagram.  

Και σε αυτήν, η Κendall Jenner, το μοντέλο με τις υψηλότερες απολαβές για το 2017, βρίσκεται επίσης στην κορυφή της λίστας μοντέλων με τους περισσότερους followers.

Όσον αφορά στα brands, η Chanel καταλαμβάνει την πρώτη θέση με 25 εκατομμύρια followers ενώ ακολουθεί ο οίκος Louis Vuitton με 19,9 εκατομμύρια και ο Gucci με 18,9 εκατομμύρια.  

ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ

Τα 10 μοντέλα με τους περισσότερους followers:

1. Kendall Jenner (@kendalljenner) 83,7M + followers

2. Cara Delevingne (@caradelevingne) 40.7M + followers

3. Gigi Hadid (@gigihadid) 36.7M + followers

4. Bella Hadid (@bellahadid) 15.6M + followers.

5. Emily Ratajkowski (@emrata) 15.6M + followers

6. Chrissy Teigen (@ chrissyteigen) 15Μ + followers

7. Gisele Bündchen (@gisele) 13.5M + followers

8. Η Miranda Kerr (@mirandakerr) 11.5M + followers

9. Candice Swanepoel (@angelcandices) 11.5M + followers

10. Adriana Lima (@adrianalima) 11.2M+ followers 

Οι 10 κορυφαίοι σχεδιαστές

1. Chanel (@chanelofficial) 25M followers

2. Louis Vuitton (@louisvuitton) 19.9M + followers

3. Gucci (@ gucci) 18.9M + followers

4. Victoria Beckham (@victoriabeckham) 17.7M + followers

5. Dior (@ dior) 17.7M + followers

6. Dolce και Gabbana (@dolcegabbana) 15Μ + followers

7. Prada (@prada) 13.9M + followers

8. Michael Kors (@michaelkors) 10.7M + followers

9. Calvin Klein (@calvinklein) 10.6M + followers 10. Versace (@versace_official) 10.5M + followers 

Top 10 μοντέλα που κέρδισαν τους περισσότερους followers στο Instagram το 2017

1. Kendall Jenner (@kendalljenner): 12,7 εκατομμύρια followers

2. Gigi Hadid (@gigihadid): 8,6 εκατομμύρια followers

3. Bella Hadid (@bellahadid):  6.1 εκατομμύρια followers

4. Chrissy Teigen (@chrissyteigen): 5,3 εκατομμύρια followers

5. Emily Ratajkowski (@emrata):  5,1 εκατομμύρια followers

6. Cara Delevingne (@caradelevingne): 4,1 εκατομμύρια followers

7. Taylor Hill (@taylor_hill): 2,6 εκατομμύρια followers

8. Ashley Graham (@ theashleygraham):  2,5 εκατομμύρια followers

9. Gisele Bündchen (@gisele): 2,4 εκατομμύρια followers

10. Barbara Palvin (@ realbarbarapalvin): 2,2 εκατομμύρια followers 

 

Tags: