​Με απευθείας μεταδόσεις θα καλύψει η ΝΕΡΙΤ τους περισσότερους αγώνες του Mundial 2014.

Η ΝΕΡΙΤ και το αμιγώς αθλητικό κανάλι ΝΕΡΙΤ Sports θα δείξουν όλους τους αγώνες, ενώ η πλειονότητά τους θα είναι διαθέσιμη και από το κανάλι υψηλής ευκρίνειας, ΝΕΡΙΤ HD.

Στις 2, 3, 6 και 7 Ιουλίου δε θα υπάρχουν αγώνες, αλλ�� η ΝΕΡΙΤ θα προβάλει την καθημερινή εκπομπή "Ώρα Μουντιάλ", ενώ πριν από τους αγώνες της εθνικής Ελλάδος θα υπάρχει ωριαίο pre-game show, όπως και αντίστοιχης διάρκειας post-game show μετά την ολοκλήρωση των αναμετρήσεων.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ, το πλήρες πρόγραμμα μετάδοσης της ΝΕΡΙΤ για τις αναμετρήσεις στα γήπεδα της Βραζιλίας, έχει ως εξής:

ΠΕΜΠΤΗ 12 IOYNIOY

22:00 – 23:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)

23:00 – 01:00 ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ

01:00 – 02:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

18:00 ΜΕΞΙΚΟ - ΚΑΜΕΡΟΥΝ (ΝΕΡΙΤ Sports)

22:00 - 00:00 ΙΣΠΑΝΙΑ – ΟΛΛΑΝΔΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

ΣΑΒΒΑΤΟ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ

01:00 ΧΙΛΗ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

04:00 ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ - ΙΑΠΩΝΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

18:00 – 19:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)

19:00 – 21:00 ΚΟΛΟΜΒΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

21:00 – 22:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

22:00 ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ - ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

ΚΥΡΙΑΚΗ 15 ΙΟΥΝΙΟΥ

01:00 – 03:00 ΑΓΓΛΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

19:00 ΕΛΒΕΤΙΑ - ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ (ΝΕΡΙΤ Sports)

22:00 – 00:00 ΓΑΛΛΙΑ – ΟΝΔΟΥΡΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

22:00 ΙΡΑΝ - ΝΙΓΗΡΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

ΔΕΥΤΕΡΑ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ

01:00 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΒΟΣΝΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

19:00 – 21:00 ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

ΤΡΙΤΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ

01:00 ΓΚΑΝΑ - ΗΠΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

19:00 ΒΕΛΓΙΟ - ΑΛΓΕΡΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

22:00 – 00:00 ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΜΕΞΙΚΟ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

ΤΕΤΑΡΤΗ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ

01:00 ΡΩΣΙΑ - ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

19:00 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ - ΟΛΛΑΝΔΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

22:00 – 00:00 ΙΣΠΑΝΙΑ – ΧΙΛΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

ΠΕΜΠΤΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ

01:00 ΚΑΜΕΡΟΥΝ - ΚΡΟΑΤΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

19:00 ΚΟΛΟΜΒΙΑ - ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ (ΝΕΡΙΤ Sports)

22:00 – 00:00 ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ – ΑΓΓΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ

00:00 – 01:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)

01:00 – 03:00 ΙΑΠΩΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

03:00 – 04:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

19:00 ΙΤΑΛΙΑ - ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

22:00 – 00:00 ΕΛΒΕΤΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ

01:00 ΟΝΔΟΥΡΑ - ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ (ΝΕΡΙΤ Sports)

19:00 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΓΚΑΝΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

22:00 – 00:00 ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΓΚΑΝΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ

01:00 ΝΙΓΗΡΙΑ - ΒΟΣΝΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

19:00 – 21:00 ΒΕΛΓΙΟ – ΡΩΣΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

22:00 ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ - ΑΛΓΕΡΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

ΔΕΥΤΕΡΑ 23 ΙΟΥΝΙΟΥ

01:00 ΗΠΑ - ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

19:00 – 21:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ – ΧΙΛΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

21:00 – 23:00 POST – PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)

23:00 – 01:00 ΚΑΜΕΡΟΥΝ – ΒΡΑΖΙΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

23:00 ΚΡΟΑΤΙΑ - ΜΕΞΙΚΟ (ΝΕΡΙΤ Sports)

ΤΡΙΤΗ 24 ΙΟΥΝΙΟΥ

19:00 ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ - ΑΓΓΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

19:00 – 21:00 ΙΤΑΛΙΑ – ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

22:00 – 23:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)

23:00 – 01:00 ΕΛΛΑΔΑ – ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

23:00 ΙΑΠΩΝΙΑ - ΚΟΛΟΜΒΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

ΤΕΤΑΡΤΗ 25 ΙΟΥΝΙΟΥ

01:00 – 02:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

19:00 ΒΟΣΝΙΑ - ΙΡΑΝ (ΝΕΡΙΤ Sports)

19:00 – 21:00 ΝΙΓΗΡΙΑ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (ΝΕΡΙΤ ��αι ΝΕΡΙΤ HD)

21:00 – 23:00 POST – PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)

23:00 – 01:00 ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ – ΓΑΛΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

23:00 ΟΝΔΟΥΡΑ - ΕΛΒΕΤΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

ΠΕΜΠΤΗ 26 ΙΟΥΝΙΟΥ

19:00 ΗΠΑ - ΓΕΡΜΑΝΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

19:00 – 21:00 ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ – ΓΚΑΝΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

21:00 – 23:00 POST – PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)

23:00 – 01:00 ΚΟΡΕΑ – ΒΕΛΓΙΟ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)

23:00 ΑΛΓΕΡΙΑ - ΡΩΣΙΑ (ΝΕΡΙΤ Sports)

Οι διασταυρώσεις σε φάση των 16, προημιτελικά, ημιτελικά, μέχρι τον μεγάλο τελικό:

ΣΑΒΒΑΤΟ 28 ΙΟΥΝΙΟΥ

19:00 – 21:00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ ΑΟΥΤ - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 - ΑΓΩΝΑΣ Α: ΠΡΏΤΟΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΟΣ 2ου ΟΜΙΛΟΥ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

21:00 – 23:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

23:00 – 01:00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ ΑΟΥΤ - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 - ΑΓΩΝΑΣ Β: ΠΡΩΤΟΣ 3ου ΟΜΙΛΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΟΣ 4ου ΟΜΙΛΟΥ (ΝΕ��ΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΙΟΥΝΙΟΥ

01:00 – 01:30 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

19:00 – 21:00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ ΑΟΥΤ - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 - ΑΓΩΝΑΣ Γ: ΠΡΩΤΟΣ 2ου ΟΜΙΛΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΟΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

21:00 – 23:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

23:00 – 01:00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ ΑΟΥΤ - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 - ΑΓΩΝΑΣ Δ: ΠΡΩΤΟΣ 4ου ΟΜΙΛΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΟΣ 3ου ΟΜΙΛΟΥ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

01:00 – 01:30 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

ΔΕΥΤΕΡΑ 30 ΙΟΥΝΙΟΥ

19:00 – 21:00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ ΑΟΥΤ - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 - ΑΓΩΝΑΣ Ε: ΠΡΩΤΟΣ 5ου ΟΜΙΛΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΟΣ 6ου ΟΜΙΛΟΥ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

21:00 – 23:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

23:00 – 01:00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ ΑΟΥΤ - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 - ΑΓΩΝΑΣ ΣΤ: ΠΡΩΤΟΣ 7ου ΟΜΙΛΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΟΣ 8ου ΟΜΙΛΟΥ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

ΤΡΙΤΗ 1 ΙΟΥΛΙΟΥ

01:00 – 01:30 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

19:00 – 21:00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ ΑΟΥΤ - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 - ΑΓΩΝΑΣ Ζ: ΠΡΩΤΟΣ 6ου ΟΜΙΛΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΟΣ 5ου ΟΜΙΛΟΥ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

21:00 – 23:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

23:00 – 01:00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ ΑΟΥΤ - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 - ΑΓΩΝΑΣ Η: ΠΡΩΤΟΣ 8ου ΟΜΙΛΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΟΣ 7ου ΟΜΙΛΟΥ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

01:00 – 01:30 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

ΤΕΤΑΡΤΗ 2 ΙΟΥΛΙΟΥ

22:45 – 00:00 ΩΡΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ (ΝΕΡΙΤ)

ΠΕΜΠΤΗ 3 ΙΟΥΛΙΟΥ

22:45 – 00:00 ΩΡΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ (ΝΕΡΙΤ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 4 ΙΟΥΛΙΟΥ

19:00 – 21:00 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ - ΑΓΩΝΑΣ 1: ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ Ε - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ ΣΤ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

21:00 – 23:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

23:00 – 01:00 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ - ΑΓΩΝΑΣ 2: ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ Α - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ Β (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΙΟΥΛΙΟΥ

01:00 – 01:30 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

18:00 – 19:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)

19:00 – 21:00 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ- ΑΓΩΝΑΣ 3: ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ Ζ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ Η (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

21:00 – 23:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

23:00 – 01:00 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ - ΑΓΩΝΑΣ 4: ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ Γ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ Δ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΙΟΥΛΙΟΥ

01:00 – 01:30 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

22:45 – 00:00 ΩΡΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ (ΝΕΡΙΤ)

ΔΕΥΤΕΡΑ 7 ΙΟΥΛΙΟΥ

22:45 – 00:00 ΩΡΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ (ΝΕΡΙΤ)

ΤΡΙΤΗ 8 ΙΟΥΛΙΟΥ

22:00 – 23:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)

23:00 – 01:00 ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ - ΑΓΩΝΑΣ 5: ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

ΤΕΤΑΡΤΗ 9 ΙΟΥΛΙΟΥ

01:00 – 02:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

22:00 – 23:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)

23:00 – 01:00 ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ - ΑΓΩΝΑΣ 6: ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 4 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 3 (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

01:00 – 02:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

ΠΕΜΠΤΗ 10 ΙΟΥΛΙΟΥ

22:45 – 00:00 ΩΡΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ (ΝΕΡΙΤ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11 ΙΟΥΛΙΟΥ

22:45 – 00:00 ΩΡΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ (ΝΕΡΙΤ)

ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΙΟΥΛΙΟΥ

22:00 – 23:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)

23:00 – 01:00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΙΟΥΛΙΟΥ

01:00 – 02:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

22:00 – 23:00 PRE GAME (ΝΕΡΙΤ)

23:00 – 01:00 ΤΕΛΙΚΟΣ (ΝΕΡΙΤ, ΝΕΡΙΤ Sports και ΝΕΡΙΤ HD)

ΔΕΥΤΕΡΑ 14 ΙΟΥΛΙΟΥ

01:00 – 02:00 POST GAME (ΝΕΡΙΤ)

22:00 ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2014 (ΝΕΡΙΤ).