Και από τα τρία κανάλια της ΕΡΤ θα γίνει η μετάδοση των Ολυμπιακών Αγώνων, που ξεκινούν σε λίγες ημέρες στο Λονδίνο: η ΕΤ3 θα έχει όλα τα ομαδικά αθλήματα, η ΝΕΤ τους προκριματικούς και τους τελικούς κολύμβησης και η ΕΤ1 όλα τα υπόλοιπα. Το πρόγραμμα θα ξεκινάει στις 11:00 και θα τελειώνει τα ξημερώματα της επομένης.

Οι προκριματικοί κολύμβησης και στίβου θα ξεκινούν γύρω στις 12:00 το μεσημέρι κάθε μέρας και οι τελικοί γύρω στις 21:30 το βράδυ, ενώ η ΝΕΤ θα έχει και εκπομπή, που θα παρουσιάζουν οι Γρηγόρης Παπαβασιλείου και Βασίλης Μπακόπουλος. Η εκπομπή θα προβάλλεται στις 21.00, θα διακόπτεται για τους τελικούς κολύμβησης και στίβου και θα συνεχίζει στις 23.00 - 23.15.

Αναλυτικότερα:

Πρόγραμμα ΕΤ3

25 ΙΟΥΛΙΟΥ
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Γ) 19.00-21.00 ΗΠΑ-ΓΑΛΛΙΑ
21.45-23.45 ΣΟΥΗΔΙΑ-Ν.ΑΦΡΙΚΗ

26 ΙΟΥΛΙΟΥ
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) 16.45-18.45 ΙΣΠΑΝΙΑ-ΙΑΠΩΝΙΑ
21.45-23.45 ΑΙΓΥΠΤΟΣ-ΒΡΑΖΙΛΙΑ

27 ΙΟΥΛΙΟΥ
ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ 23.00-02.00
Παίζει (Μ) 28/7 πρωί

28 ΙΟΥΛΙΟΥ
ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) 18.45-20.30 ΗΠΑ- ΚΡΟΑΤΙΑ
ΒΟΛΛΕΫ (Γ) 22.00-23.30 ΗΠΑ-ΚΟΡΕΑ
ΒΟΛΛΕΫ (Γ) 24.00-01.30 ΒΡΑΖΙΛΙΑ-ΤΟΥΡΚΙΑ

29 ΙΟΥΛΙΟΥ
ΠΟΛΟ (Α) 16.10-17.20 ΙΤΑΛΙΑ-ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
ΒΟΛΛΕΫ (Α) 22.00-23.30 ΙΤΑΛΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ
ΒΟΛΛΕΫ (Α) 24.00-01.30 ΒΡΑΖΙΛΙΑ-ΤΥΝΗΣΙΑ
ΠΟΛΟ (Α) 12.00-13.20 ΕΛΛΑΔΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ (UNI )

30 ΙΟΥΛΙΟΥ
ΒΟΛΛΕΫ (Γ) 11.30-13.00 ΤΟΥΡΚΙΑ-ΚΙΝΑ
ΒΟΛΛΕΫ (Γ) 13.30-15.00 ΣΕΡΒΙΑ-ΚΟΡΕΑ
ΠΟΛΟ (Γ) 20.20- 21.30 Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ-ΡΩΣΙΑ
ΠΟΛΟ (Γ) 21.40-23.00 ΟΥΓΓΑΡΙΑ-ΗΠΑ

31 ΙΟΥΛΙΟΥ
ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) 11.00-12.45 ΚΙΝΑ-ΡΩΣΙΑ
ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) 13.15-15.00 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ
ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) 18.15-19.45 ΣΕΡΒΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ
ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) 22.00-23.45 ΓΑΛΛΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
ΒΟΛΛΕΫ (Α) 24.00-01.30 ΒΡΑΖΙΛΙΑ-ΡΩΣΙΑ

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
ΠΟΛΟ (Γ) 20.20-21.30 ΙΣΠΑΝΙΑ-ΗΠΑ
ΒΟΛΛΕΫ (Γ) 22.00-23.30 ΗΠΑ-ΚΙΝΑ
ΒΟΛΛΕΫ (Γ) 24.00-01.30 ΒΡΑΖΙΛΙΑ-ΚΟΡΕΑ

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
ΜΠΑΣΚΕΤ (Α ) 11.00-12.45 ΓΑΛΛΙΑ-ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ
ΠΟΛΟ (Α) 13.20-14.40 ΕΛΛΑΔΑ-ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ
ΠΟΛΟ (Α) 16.10-17.20 ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ-ΣΕΡΒΙΑ
ΜΠΑΣΚΕΤ (Α ) 18.45-20.30 ΒΡΑΖΙΛΙΑ-ΡΩΣΙΑ
ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) 21.30-23.00 ΣΕΡΒΙΑ-ΔΑΝΙΑ, παίζει (Μ) στις 3/8
ΒΟΛΛΕΫ (Α) 22.00-23.30 ΗΠΑ-ΒΡΑΖΙΛΙΑ
ΒΟΛΛΕΫ (Α) 24.00-01.30 Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ-ΙΤΑΛΙΑ

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) ΣΕΡΒΙΑ-ΔΑΝΙΑ (από προηγούμενη μέρα )
ΒΟΛΛΕΫ (Γ) 13.30-15.00 ΙΑΠΩΝΙΑ-ΡΩΣΙΑ
ΒΟΛΛΕΫ (Γ) 22.00-23.30 ΗΠΑ-ΣΕΡΒΙΑ
ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) 00.15-02.00 ΗΠΑ-ΤΣΕΧΙΑ

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
ΜΠΑΣΚΕΤ (��) 13.15-15.00 ΙΣΠΑΝΙΑ-ΡΩΣΙΑ
ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) 16.30-18.15 ΗΠΑ-ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ (ΠΑΙΖΕΙ ΜΑΓΝ ΣΤΙΣ 5.08)
ΠΟΛΟ (Α) 16.10-17.20 ΕΛΛΑΔΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ
ΒΟΛΛΕΫ (Α) 18.45-20.15 ΡΩΣΙΑ-ΗΠΑ
ΒΟΛΛΕΫ (Α) 24.00-01.30 ΒΡΑΖΙΛΙΑ-ΣΕΡΒΙΑ
ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) 18.15-19.45 ΚΡΟΑΤΙΑ-ΔΑΝΙΑ, παίζει (Μ) στις 5/8
ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) 21.30-23.00 ΙΣΛΑΝΔΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) ΚΡΟΑΤΙΑ-ΔΑΝΙΑ από 4/8
ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) ΗΠΑ-ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ από 4/8
ΠΟΛΟ (Γ) 16.50-18.00 QF
ΠΟΛΟ (Γ) 21.00-22.10 QF
ΒΟΛΛΕΫ (Γ) 00.00-01.30 ΒΡΑΖΙΛΙΑ-ΣΕΡΒΙΑ

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
ΒΟΛΛΕΫ (Α) 11.30-13.00 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ
ΒΟΛΛΕΫ (Α) 13.30-15.00 ΡΩΣΙΑ-ΣΕΡΒΙΑ
ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) 21.30-23.00 ΙΣΠΑΝΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ
ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) 23.15-00.45 ΓΑΛΛΙΑ-ΣΟΥΗΔΙΑ
ΠΟΛΟ (Α) 21.40-23.00 ΙΤΑΛΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ, παίζει (Μ) 7/8

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
ΠΟΛΟ (Α) ΙΤΑΛΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ από 6/8
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) 19.00-21.00 SF1
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) 21.45-23.45 SF2 (M) στις 8/8
ΒΟΛΛΕΫ (Γ) 21.00-22.30 QF
ΒΟΛΛΕΫ (Γ) 23.00-24.30 QF

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) SF2 (M) από 7/8
ΒΟΛΛΕΫ (Α) 4 ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) 2 ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
Ανάλογα με τις ομάδες, θα βγει πρόγραμμα
Ίσως μεταφερθούν το Μπάσκετ (Α) ή το Πόλο (Α) αν αγωνίζεται η Ελληνική Ομάδα.

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
ΒΟΛΛΕΫ (Γ) 17.00-18.30 SF1
ΒΟΛΛΕΫ (Γ) 21.30-23.00 SF2
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Γ) 21.45-23.45
ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) 19.00-21.00 SF1
ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) 23.00-01.00 SF2 (M) 9/8

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
ΒΟΛΛΕΫ (Α) 17.00-18.30 SF1
ΒΟΛΛΕΫ (Α) 21.30-23.00 SF2
ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) 19.00-21.00 SF1
ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) 22.00-00.30 SF2 (M ) 11/8

11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) SF2 από 10/8
ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ (Α) 17.00-19.00
ΤΕΛΙΚΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) 23.00-01.00
ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Γ) 22.30-00.30 σε (Μ) μετά τον τελικό Μπάσκετ(Γ)

12 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
ΒΟΛΛΕΫ (Α) 11.30-13.00 ΧΑΛΚΙΝΟ
ΒΟΛΛΕΫ (Α) 15.00-16.45 ΧΡΥΣΟ
ΠΟΛΟ (Α) 17.50-19.15 ΧΡΥΣΟ