Αν κάτι προκύπτει από το «στραβοπάτημα» της ΑΕΚ στο 2-2 με τον Αστέρα Τρίπολης τότε αυτό είναι πως θα έπρεπε να είναι… και ευχαριστημένη!

Ο «δικέφαλος» φαινόταν να έχει μείνει στο παιχνίδι της Πέμπτης με τη Χάιντουκ και άργησε να ξυπνήσει με αποτέλεσμα να κοντέψει να βρεθεί αντιμέτωπος με μία απρόσμενη ήττα καθώς ο -πάντα αξιόμαχος-Αστέρας Τρίπολης βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 0-2 μέχρι και δέκα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Οι «Αρκάδες» προηγήθηκαν στο 44’ με δυνατό σουτ του Αράς και διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 81’ με τον Φουρτούνη.

Σε εκείνο το σημείο, οι φωνές του Ντούσαν Μπάγεβιτς φάνηκε να ξυπνούν τους παίκτες της ΑΕΚ, οι οποίοι ανέβασαν στροφές και κατάφεραν -απέναντι στον αγχωμένο (για να κρατήσει τη νίκη) Αστέρα- να σημειώσουν δύο τέρματα μέσα σε 7 λεπτά (ένα στο 83’ με τον Τζιμπούρ και ένα στο 89’ με τον Σκόκο) και να «κλέψουν» την ισοπαλία από τους «Αρκάδες».