Με νίκες συνέχισαν ΠΑΟ και ΑΕΚ τους αγώνες του στο πρωτάθλημα ολοκληρώνοντας τη Δευτέρα την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα.

Οι «πράσινοι» επικράτησαν δύσκολα με 0-1 επί του Ατρομήτου στο Περιστέρι με γκολ του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου στο 70ο λεπτό.

Η ΑΕΚ, από την άλλη, -αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ- φιλοδώρησε με τρία τέρματα τον Εργοτέλη στο ΟΑΚΑ πιο εύκολα απ’ ότι ίσως δείχνει το σκορ και ειδικά αν συνυπολογιστεί ότι η «Ένωση» πέτυχε το 3οτης τέρμα στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Το σκορ άνοιξε ο Εργοτέλης στο 33ολεπτό με τον Φραγκουλάκη, ενώ η ΑΕΚ ισοφάρισε στο 44ο λεπτό με τον Καφέ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η «Ένωση» πήρε κεφάλι στο σκορ στο 54ο λεπτό με τον Μπλάνκο, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα σφράγισε τη νίκη της ΑΕΚ κάνοντας το 3-1 ο Εντέρ μετά από ωραία πάσα του Τζιμπούρ.