Ήττα σοκ δέχθηκε η Γιουβέντους στο Τορίνο, σε έναν αγώνα με πρωταγωνιστή τον πρώην άσσο της Τζιοβίνκο.

Οι «μπιανκονέρι» ηττήθηκαν με σκορ 1-4, δύο από τα οποία πέτυχε ο Τζιοβίνκο στο 40 και στο 48.

Το ματς με το οποίο άνοιξε την αυλαία της 18ης αγωνιστικής της Σέριε Α ξεκίνησε με τους χειρότερους οιωνούς για τη Γιουβέντους, αφού μόλις στο 3ο λεπτό ο Κουαλιαρέλα αποχώρησε τραυματίας, ενώ στο 16ο ο Φελίπε Μέλο χτύπησε στο πρόσωπο τον Πάτσι και άφησε τους γηπεδούχους με δέκα παίχτες.

Οι «μπιανκονέρι» αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ μείωσαν σε 1-2 με τον Λεγκροτάλιε στο 60ο, ωστόσο δύο λεπτά αργότερα ο Κρέσπο με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έγραψε το 1-3.

Το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα με το γκολ του Παλαντίνο.