Επέστρεψε στις νίκες ο Άρης, ο οποίος μετά από δύο συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα επιβλήθηκε με 1-0 της Καβάλας στο Κλεάνθης Βικελίδης στο πρώτο του παιχνίδι για το νέο έτος.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με τον καλύτερο τρόπο και μόλις στο 2ο λεπτό πήραν προβάδισμα στο σκορ, όταν -μετά από πάσα του Κόκε- ο Χαβίτο γύρισε τη μπάλα στον Ρουίζ, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γκαλίνοβιτς.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με τον καλύτερο τρόπο και μόλις στο 2 λεπτό πήραν προβάδισμα στο σκορ, όταν -μετά από πάσα του Κόκε- ο Χαβίτο γύρισε τη μπάλα στον Ρουίζ, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γκαλίνοβιτς.

Στο 8ο λεπτό η Καβάλα είχε μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Ονουάτσι βρέθηκε τετ α τετ με τον Βελλίδη, ο οποίος έδιωξε με τα δάχτυλα σε κόρνερ.

Στο 16ο λεπτό ο Άρης προχώρησε σε αναγκαστική αλλαγή με τον Τσεσνάουσκις να παίρνει τη θέση του Κόκε, ενώ στο 30ο αλλαγή έκανε και η Καβάλα με τον Νταρσεβίλ να αντικαθιστά τον Δρόσο.

Η Καβάλα είχε και δεύτερη ευκαιρία να ισοφαρίσει, στο 64, όταν ο Ογκμπέτσε πήρε την κεφαλιά μετά το κόρνερ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.