Στις νίκες επέστρεψε ο παναθηναϊκός, μετά από τρία σερί αρνητικά αποτελέσματα, κερδίζοντας με 3-1 τον Ηρακλή μέσα στην Θεσσαλονίκη. Δύο ασίστ του Σισέ και ισάριθμα γκολ του Πετρόπουλου έκριναν την αναμέτρηση.

Οι “πράσινοι” ξεκίνησαν ιδανικά το ματς. Μόλις στο 4ο λεπτό ο Σισέ ελευθερώθηκε με καταπληκτική προσπάθεια από τον Παπαστεριανό και σέρβιρε στο κεφάλι του Πετρόπουλου, ο οποίος άνοιξε το σκορ. Από ασίστ του Επαλέ στον Μαχόπ, γράφτηκε το 1-1 στο 35΄, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο όπως και το πρώτο, με πανομοιότυπο γκολ. Ο Σισέ έκανε την ασίστ και ο Πετρόπουλος το 1-2 στο 50ο λεπτό. Το 1-3 γράφτηκε στο 83 με πρωταγωνιστή πάλι τον Σισέ, το σουτ του οποίου απέκρουσε ο Ελευθερόπουλος για να έρθει ο Χριστοδουλόπουλος και να γράψει το τελικό 1-3.