Η Ιντερ νίκησε τη Λάτσιο με 2-1 στο Μιλάνο και ανέβηκε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας στο Καμπιονάτο. Σημαντική νίκη πέτυχε και η Ρόμα επί της Κιέβο με 1-0. Στην Αγγλία η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 1-0 της Έβερτον και έκανε ακόμα ένα βήμα προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Μετά από ένα επεισοδιακό ματς που είχε τρία γκολ, ανατροπή στο σκορ και δύο αποβολές, η Ιντερ επικράτησε της Λάτσιο στο Μιλάνο με 2-1 και πέρασε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας στο Καμπιονάτο. Στο 22' οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του τερματοφύλακα τους για πέναλτι . Ο Ζα��άτε που ανέλαβε να εκτελέσει την εσχάτη των ποινών έδωσε το προβάδισμα στους Ρωμαίους. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα οι Μιλανέζοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Σνάιντερ πέντε λεπτά πριν το φινάλε του ημιχρόνου και ολοκλήρωσαν την ανατροπή με γκολ του Ετό στο 53'. Στο 66' η αριθμητική ισορροπία αποκαταστήθηκε καθώς την άγουσα για τα αποδυτήρια πήρε και ο Μάουρι με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Σημαντική νίκη που της έδωσε το δικαίωμα να μειώσει την διαφορά από την Ουντινέζε και τη Λάτσιο πέτυχε η Ρόμα στο Ολύμπικο επί της Κιέβο με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Περότα μόλις στο τέταρτο λεπτό. Με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ της Έβερτον στην Αγγλία και έκανε ακόμα ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος. Το γκολ που έδωσε στους Μπέμπηδες τη νίκη σημείωσε ο Ερνάντες στο 84. Δείτε τα γκολ των αγώνων...