Νίκη οπωσδήποτε στον αγώνα με τη Μάλτα ήθελε η Εθνική και την πήρε με το παραπάνω, με σκορ 3-1, και έτσι είναι και πάλι στην κορυφή του ομίλου της.

Το σκορ άνοιξε στο 8ο λεπτό του αγώνα ο Φετφατζίδης, δείχνοντας από την αρχή τις διαθέσεις του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματός μας, ενώ στο 25 ο Σαλπιγγίδης τέλειωσε ωραία τη φάση και βρέθηκε κοντά στο 2-0, αλλλά ήταν σε θέση οφσάιντ.

Το 2-0 έκανε τελικά το νέο πρόσωπο της εθνικής, ο Κυριάκος Παπαδόπουλος, στο 26, συνδυάζοντας ντεμπούτο και γκολ.

Οι Μαλτέζοι μείωσαν στο 54, όταν ο Μιφσούντ έπιασε ωραία πάσα και εκμεταλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας της Εθνικής, όμως εννέα λεπτά αργότερα, στο 63, ο Φετφατζίδης και πάλι αύξησε ξανά τη διαφορά για την Εθνική, γράφοντας το τελικό 3-1.