Eκτός έδρας νίκες για Ολυμπιακό και Ξάνθη

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς στο Αγρίνιο

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Ολυμπιακός που επικράτησε 1-0 της Λαμίας στο Περιστέρι.

Στο 28ο λεπτό ο Αναστασιάδης ανέτρεψε τον Πάρντο, ο διαιτητής Κατσικογιάννης έδωσε το πέναλτι και ο Κώστας Φορτούνης με εύστοχο κτύπημα πέτυχε το γκολ που έδωσε στους ερυθρόλευκους τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκε στο 70 ο Μίλιτς.

Στα Χανιά η Ξάνθη ήταν καλύτερη και με γκολ του Μπρίτο στο 18 και του Γέντρισεκ στο 25 νίκησε 2-0 τον Πλατανιά.

Συναρπαστικό ματς στο Αγρίνιο όπου ο Ατρόμητος προηγήθηκε δυοπ φορές αλλά ο Παναιτωλικός πήρε τελικά την ισοπαλία. Στο 32 ο Ντιγκινί άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Περιστερίου. Στο ν67 ο Χαντάκιας ισοφάρισε για τους Αγρινιώτες, όμως δυο λεπτά αργότερα ο Ντάουντα με εξαιρετικό σουτ έκανε το 2-1 για τον Ατρόμητο. Στο 79 ο Μοράρ σκόραρε και ο Παναιτωλικός απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας.