Στα πλέι οφ του Champions League προκρίθηκε ο ΑΠΟΕΛ. Το ντεμπούτο του Γιώργου Δώνη ήταν εντυπωσιακή και οι Κύπριοι κέρδισε 4-0 στην παράταση (1-0 κ.α.) την Βιτορούλ

Στο 54' ο Καρλάο έκανε το 1-0 και ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα. Οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να πετύχυν κάποιο γκολ και έτσι οδηγήθηακν στην παράταση. Εκεί ο ΑΠΟΕΛ ήταν καταιγιστικός και σημείωσε τρία τέρματα.

Στο 93' ο Μερκής έκανε το 2-0 και ένα λεπτό αργότερα ο Ντε Καμάργκο σφράγισε την πρόκριση. Το κερασάκι στην τούρτα ήταν το γκολ του Εφραίμ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης, όπου διαμόρφωσε και το τελικό 4-0

Οι συνθέσεις:

ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Καρλάο (80' Μερκής), Ρουέδα, Μιλάνοφ, Λάγο, Βινίσιους, Μοράις, Μπερτόλιο, Βάντερ (88? Εφραΐμ), Αλωνεύτης (55? Εμπεσίλιο), Ντε Καμάργκο.
ΒιτορούλΡιμνιτσεάνου, Κονσταντίν, Μπενζάρ, Κόμαν, Τσίρου, Νεντέλτσου (82? Μλάντεν), Λόπες, Μπολί, Γκανέα, Τσικαλντάου (82? Ερέα), Τσίτσου (96? Περέιρα)