Πρόκριση στην παράταση για τον ΑΠΟΕΛ, 4-0 τη Βιτορούλ!

Στα πλέι οφ του Champions League

Στα πλέι οφ του Champions League προκρίθηκε ο ΑΠΟΕΛ. Το ντεμπούτο του Γιώργου Δώνη ήταν εντυπωσιακή και οι Κύπριοι κέρδισε 4-0 στην παράταση (1-0 κ.α.) την Βιτορούλ.

Στο 54' ο Καρλάο έκανε το 1-0 και ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα. Οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να πετύχυν κάποιο γκολ και έτσι οδηγήθηακν στην παράταση. Εκεί ο ΑΠΟΕΛ ήταν καταιγιστικός και σημείωσε τρία τέρματα.

Στο 93' ο Μερκής έκανε το 2-0 και ένα λεπτό αργότερα ο Ντε Καμάργκο σφράγισε την πρόκριση. Το κερασάκι στην τούρτα ήταν το γκολ του Εφραίμ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης, όπου διαμόρφωσε και το τελικό 4-0.

Οι συνθέσεις:

ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Καρλάο (80' Μερκής), Ρουέδα, Μιλάνοφ, Λάγο, Βινίσιους, Μοράις, Μπερτόλιο, Βάντερ (88? Εφραΐμ), Αλωνεύτης (55? Εμπεσίλιο), Ντε Καμάργκο.
Βιτορούλ: Ριμνιτσεάνου, Κονσταντίν, Μπενζάρ, Κόμαν, Τσίρου, Νεντέλτσου (82? Μλάντεν), Λόπες, Μπολί, Γκανέα, Τσικαλντάου (82? Ερέα), Τσίτσου (96? Περέιρα)