Στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ που στο 32 έμεινε με 10 παίκτες όταν ο Αθανασιάδης χτύπησε με αγκωνιά τον Χαντάκια και ο διαιτητής Καλογερόπυολος τον απέβαλε. Στο 62' ο Λέοβατς έβγαλε σέντρα και ο Μυστακίδης με κεφαλιά έκανε το 1-0 που ήταν αρκετό για τον δικέφαλο του βορρά να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο Περιστέρι ο Ατρόμητος και ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Λε Ταλέκ σκόραρε και οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ. Ο ΠΑΣ κατάφερε να ισοφαρίσει κυριολεκτικά στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα όταν μετά από πάσα του Ακόστα ο Κόντε με δυνατό σουτ έκανε το 1-1.

Στα Χανιά ο Πλατανιάς στο 39 βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Κέρκυρα που πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Τουράμα. Στο 48 οι Κρητικοί ισοφάρισαν με τον Βάντερσον και πήραν τη νίκη έξι λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Μανούσου.

Στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας ο Παναθηναϊκός παρεχώρησε λευκή ισοπαλία στον Λεβαδειακό, ενώ στο 0-0 έμειναν χθες στα Πηγάδια και η Ξάνθη με την ΑΕΚ που αγωνίστηκε από το 7ο λεπτό με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Γκάλο, ο οποίος ανέτρεψε τον Λουσέρο που έβγαινε μόνος απέναντι στον Μπάρκα.