Ισόπαλος 1-1 αναδείχθηκε εκτός εδρας ο Παναθηναϊκος με τη Κέρκυρα, όπως σας γράψαμε από το star.gr,  και μετά από 17 αγωνιστικές βρίσκεται στη τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 30 βαθμούς.

Η ομάδα των Φαιάκων είναι στη 12η θέση καθώς έφτασε τους 17 πόντους

Οι πράσινοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 22ο λεπτό, όταν μετά από μπαλιά του Βιγιαφάνες ο Μπεργκ με περίτεχνο τρόπο έκανε το 1-0 για τον παναθηναϊκό.

Επτά λεπτά αργότερα ο Επστάιν εκμεταλλεύθηκε την αδράνεια των αμυντικών του τριφυλλιού και ισοφάρισε για τη Κέρκυρα.

Ο Παναθηναϊκός έφτασε κοντά στο δεύτερο γκολ στο 69, όταν πάλι ο Μπεργκ, μετά από πάσα του Κουρμπέλη, πλάσαρε πάνω από τον Κουτζαβασίλη, όμως πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα την έδιωξε ο Βενέτης και έτσι έμεινε το 1-1.

Η αγωνιστική δράση συνεχίζεται τη Τετάρτη με τρεις αγώνες για την τρίτη φάση του κυπέλλου Ελλάδος. Ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας Ολυμπιακός θα παίξει με τον Άρη στο Χαριλάου, ενώ η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει στη Λειβαδιά τον τοπικό Λεβαδειακό. Στη Λαμία η τοπική ομάδα θα υποδεχθεί τον Ατρόμητο.