​Τον Πανελευσινιακό στην Ελευσίνα συνέτριψαν τα Τρίκαλα 5-0 στην πρεμιέρα του 1ου παγκοσμίου κυπέλλου Ελλάδας. Η θεσσαλική ομάδα έδειξε τη δυναμική της, από το πρώτο κιόλας ημίχρονο με δύο γκολ του Κουσκουνά στο 11΄ και στο 22΄ κι ένα αυτογκόλ του Τσούπρου στο 45'.

Και στο δεύτερο ημίχρονο όμως η ομάδα έδειξε δυναμισμό και με δύο αλλαγές του Γιώργου Γεωργιάδη, ο Μπαϊκαρά (76΄) και ο Γιαννιτσάνης (89΄) ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο τελικό 5-0.

Σπάρτη-Χανιά
Τα Χανιά 4-0 νίκησε η Σπάρτη στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου, με τον Μπουντόπουλο να ανοίγει το σκορ στο 1-0.

Πανσερραϊκός-Κισσαμικός 0-2
Ήττα για τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες, σε αναμέτρηση για τον 8ο όμιλο. Ο Κισσαμικός κατάφερε να τον νικήσει 2-0. Τα τέρματα που χάρισαν το «τρίποντο» στους Κρήτες σημείωσαν ο Κίκε στο 30΄ και ο Θέος στο 75΄. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και δύο δοκάρια, με τον Τιάγκο Σίλβα στο 10΄ και τον Κίκε στο 25΄, καθώς τα μακρινά σουτ αμφότερων έστειλαν την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των «λιονταριών».