​Δύσκολη υπόθεση γίνεται η πρόκριση στους «32» του Europa League για τον Παναθηναϊκό, καθώς έχασε 2 - 0 από την Θέλτα, στον μεταξύ τους αγώνα για την 2η αγωνιστική των ομίλων.

Οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά στο σκορ στο B’ ημίχρονο, στο 84ο λεπτό, με τον Γκουιντέτι να σκοράρει από τα δύο μέτρα, ενώ, το τελικό σκορ γράφτηκε λίγο πριν τη λήξη, όταν, μετά από εκτέλεση φάουλ του Βας, η μπάλα άλλαξε πορεία στο κεφάλι του Μολέντο και ξεγέλασε τον Στιλ.

Η ελληνική ομάδα είναι χ��ρίς βαθμό και ήθελε θετικό αποτέλεσμα για να ελπίζει σε πρόκριση, μετά την εντός έδρας ήττα στην πρεμιέρα των ομίλων, από τον Άγιαξ.

Οι συνθέσεις

Θέλτα: Αλβάρεθ, Μάγιο, Φοντάς, Ντίαζ, Χερνάντεθ, Γκουιντέτι, Ναράνιο, Τζόνι, Καμπράλ, Σενιέ, Ρόσι

Παναθηναϊκός: Στιλ, Κουτρουμπής, Σάμπα, Μολέντο, Ζέκα, Λεντέσμα, Λουντ, Κουλιμπαλί, Ιμπάρμπο, Bιγιαφάνιες, Μπεργκ