Τα βλέμματα ολόκληρου του πλανήτη είναι στραμμένα στου Ολυμπιακούς Αγώνες που διεξάγονται στο Ρίο Ντε Τζανέιρο!

Αυτό είναι το σημερινό πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων:

ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

ΤΕΤΑΡΤΗ, 10/8/2016

06:00 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY - Προκριματικά (Α) - (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
07:20 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ - Αεροβόλο πιστόλι 25μ (Γ) - (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) - «Αργεντινή - Κροατία» - (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:20 (ΕΡΤ-2): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ - 10μ (Γ) - (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:30 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
12:25 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί, Τελικοί - (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:25 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ - (Απευθείας μετάδοση)
14:25 – 16:53 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
14:25 (ΕΡΤ-2): ΞΙΦΑΣΚΙΑ – Ξίφος Ασκήσεως (Γ) - (Απευθείας μετάδοση)

15:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) - «Αυστραλία - Ιαπωνία» - (Απευθείας με��άδοση)
16:10 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
16:10 (ΕΡΤ-2): ΤΖΟΥΝΤΟ - Προκριματικά 67 Kgr (Γ) & 90 Κgr (A) - (Απευθείας μετάδοση)

16:20 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) - «Ελλάδα - Ουγγαρία» - (Απευθείας μετάδοση)

17:40 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ - (Απευθείας μετάδοση)
18:50 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α): «Αργεντινή - Ονδούρα» ή «Αλγερία - Πορτογαλία» - (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ - Προκριματικά (Απευθείας μετάδοση)

20:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) - «Σερβία - Γαλλία» - (Απευθείας μετάδοση)
20:55 (ΕΡΤ-2): ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – Προκριματικά
21:00 (ΕΡΤ-1): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ - Double Trap (A) (Απευθείας μετάδοση)
21:25 (ΕΡΤ-2): ΤΖΟΥΝΤΟ - Προκριματικά 67 Kgr (Γ) & 90 Κgr (A) - (Απευθείας μετάδοση)
21:55 (ΕΡΤ-1): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ - Σύνθετο Ατομικό (Α) - (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-3): ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ - 69 kg (Γ) - (Απευθείας μετάδοση)

23:35 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) - «Μαυροβούνιο - Ιταλία» - (Απευθείας μετάδοση)

00:13 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – Προκριματικά - (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:45 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ - (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) - «Αυστραλία – ΗΠΑ» (Απευθείας μετάδοση)
01:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α): «Βραζιλία - Σερβία» - (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α): «Ισπανία - Κροατία» - (Απευθείας μετάδοση)
03:00 (ΕΡΤ-1): BEACH VOLLEY - Προκριματικά - (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ - Ημιτελικοί / Τελικοί - (Απευθείας μετάδοση)
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α): «Βενεζουέλα - Κίνα» - (Απευθείας μετάδοση)

05:00 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Γ) - «Βραζιλία - Ιαπωνία» - (Απευθείας μετάδοση)
06:20 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 - ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:10 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 - ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β