Τα ζευγάρια του Β΄ προκριματικού γύρου του Europa League (14 και 21 Ιουλίου), όπος προέκυψαν από την κλήρωση που διενεργήθηκε στη Νιόν:

Ντίλα Γκόρι (Γεωργία) ή Σιράκ (Αρμενία)-Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) ή Χιμπέρνιανς (Μάλτα)
Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) ή Σπαρτάκς Γιουρμάλα (Λετονία)-Σεντ Πάτρικ (Ιρλανδία) ή Ζενές Ες (Λουξεμβούργο)
Παρτιζάν Βελ. (Σερβία)-Σλάβια Σόφιας (Βουλγαρία) ή Ζαγκλέμπιε Λούμπιν (Πολωνία)
Μποκέλ (Μαυροβούνιο) ή Βοϊβοντίνα (Σερβία)-Στάμπαεκ (Νορβηγία) ή Κόναχς Κουέι (Ουαλία)
Νόμε Κάλιου (Εσθονία) ή Τρακάι (Λιθουανία)-Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)
Χιμπέρνιαν (Σκοτία)-Βαλούρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία) ή Μπρόντμπι (Δανία)
Ρούναβικ (Νησιά Φαρόε) ή Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)-Ντομζάλε (Σλοβενία) ή Λούζιτανς (Ανδόρα)
Αούστρια Βιένης (Αυστρία)-Κουκέσι (Αλβανία) ή Ρούνταρ Πλιέβλια (Μαυροβούνιο)
Ακτόμπε (Καζακστάν) ή ΜΤΚ Βουδαπέστης (Ουγγαρία)-Καμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) ή Σαμτρέντια (Γεωργία)
Μπερόε Στάρα Ζαγόρα (Βουλγαρία) ή Ράντνικ Μπιγέλινα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-Ατλάντας (Λιθουανίας) ή Ελσίνκι (Φινλανδία)
Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) ή Ροβανιέμι (Φινλανδία)-Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) ή Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία)
Νέφτσι Μπα��ού (Αζερμπαϊτζάν) ή Μπαλζάν (Μάλτα)-Σκεντίγια (ΠΓΔΜ) ή Κρακοβία (Πολωνία)
Γκρασχόπερς (Ελβετία)-KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία) ή Γκλέναβον (Β. Ιρλανδία)
Μίντιλαντ (Δανία) ή Σούντουβα (Λιθουανία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν) ή Σίλεκς (ΠΓΔΜ)
Ζίμπρου Κισινάου (Μολδαβία) ή Τσικούρα Σατσκέρε (Γεωργία)-Οσμανλισπόρ (Τουρκία) *
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (ΕΛΛΑΔΑ)-Οντς (Νορβηγία) ή Μάριεχαμν (Φινλανδία)
Σιρόκι Μπρίγεκ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) ή Μπιρκιρκάρα (Μάλτα)-Ινφονετ (Εσθονία) ή Χαρτς (Σκοτία)
Μάριμπορ (Σλοβενία)-Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)
Πιαστ Γκλίβιτσε (Πολωνία)-Γκέτεμποργκ (Σουηδία) ή Λαντούντνο Τάουν (Ουαλία)
Παρτιζάνι (Αλβανία) ή Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία)-Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) ή Γελγκάβα (Λετονία)
Σλόμποντα Τούζλα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) ή Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισρα��λ)-Μπάναντς (Αρμενία) ή Ομόνοια (Κύπρος)
Αντμίρα Βάκερ (Αυστρία) ή Σπαρτάκ Μιγιάβα (Σλοβακία)-Καπάζ (Αζερμπαϊτζάν) ή Ντάτσια Κισινάου (Μολδαβία)
Αμπερντίν (Σκοτία) ή Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)-Βέντσπιλς (Λετονία) ή Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε)
Χάκεν (Σουηδία)-Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία) ή Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)
Τέουτα (Αλβανία) ή Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) ή Γκόριτσα (Σλοβενία)
Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο) ή Ντεμπρετσένι (Ουγγαρία)-Τορπέντο Μπελάζ Ζοντίνο (Λευκορωσία)
Ιάσι (Ρουμανία)-Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)
Βιντεότον (Ουγγαρία) ή Ζάρια Μπάλτι (Μολδαβία)-Τσουκαρίτσκι (Σερβία) ή Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν)
Ντιφερντάνγκε (Λουξεμβούργο) ή Κλίφτονβιλ (Β. Ιρλανδία)-ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) ή Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο)
ΑΙΚ Σόλνα (Σουηδία) ή Μπάλα Τάουν (Ουαλία)-Πιούνικ (Αρμενία) ή Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)
Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία) ή ΗΒ Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)-Σλάβια Πράγας (Τσεχία)
Γκενκ (Βέλγιο)-Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ) ή Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)
Σοντερίσκε (Δανία)-Στρόμσγκοντσετ (Νορβηγία)

* Η Οσμανλισπόρ έχει πάρει τη θέση της Γαλατάσαραϊ, που έχει τιμωρηθεί με αποκλεισμό από την UEFA λόγω παραβίασης του financial fair-play, αλλά η συμμετοχή της εξαρτάται από την απόφαση του CAS, στο οποίο έχει προσφύγει η Γαλατά.