​Σε «λευκή ισοπαλία» υποχρέωσε ο Λεβαδειακός τον ΠΑΟΚ, μετά την μεγάλη ευρωπαϊκή νίκη επί της Ντόρτμουντ, στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 14η αγωνιστική.

Η πιο αξιόλογη ευκαιρία του αγώνα στη Λειβαδιά ήταν στο 48’, για τον «Δικέφαλο»: μετά από σέντρα ακριβείας του Μυσ��ακίδη, ο αμαρκάριστος Αθανασιάδης έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα άουτ.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μπερμπάτοφ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, αλλά ο Αρετόπουλος υπέδειξε επιθετικό φάουλ του Βούλγαρου στον Τριποτσέρη και δεν μέτρησε το τέρμα, παρά τις διαμαρτυρίες των «ασπρόμαυρων».

Με το 0 – 0 ο ΠΑΟΚ έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει τη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, ενώ ο Λεβαδειακός δεν κατάφερε να «πιάσει» τον έκτο της κατάταξης, τον Αστέρα Τρίπολης.

Οι συνθέσεις

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Α.Μάντζιος): Τσιντώτας, Στάθης, Τριποτσέρης, Μανωλάς, Ουόν, Νικολάου, Μουλόπουλος, Γιακουμάκης (90'+5 Τόπι), Μίνγκας (87΄ Γιάχιτς), Μάντζιος, Ντομοβτσίσκι (78΄ Καψάσκης)

ΠΑΟΚ (Ι.Τούντορ): Όλσεν, Τζαβέλλας, Μαλεζάς, Τζιόλης, Λέοβατς, Κάτσε, Τσίμιροτ, Ροντρίγκες (46΄ Μυστακίδης), Σάμπο (80΄ Πέλκας), Μακ, Αθανασιάδης (68΄ Μπερμπάτοφ)