Την 14η σερί νίκη του στο πρωτάθλημα σε ισάριθμα ματς πέτυχε ο Ολυμπιακός, που επικράτησε δύσκολα με 1 - 0 του Παναιτωλικού, που από τις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους έπαιζε με παίκτη λιγότερο!

Το γκολ των πρωταθλητών σημείωσε ο Τσόρι Ντομίνγκες στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στο 54ο λεπτό ο Αργεντινός μέσος έχασε πέναλτι.

Από το τελευταίο λεπτό του α’ ημιχρόνου, η ομάδα του Αγρινίου αγωνίστηκε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Δημήτρη Κυριακίδη.

Η απόδοση του Ολυμπιακού προβλημάτισε και, μάλιστα, στο τέλος οι φίλαθλοι αποδοκίμασαν τους παίκτες για τη μέτρια εμφάνιση.

Οι συνθέσεις

Ολυμπιακός (Μάρκο Σίλβα): Ρομπέρτο, Μαζουακού, Μποτία, Ντα Κόστα, Ελαμπντελαουί, Μιλιβόγιεβιτς, Καμπιάσο, Φορτούνης, Ντομίνγκες (73' Πάρντο), Ντουρμάζ (73' Σεμπά) και Ιντέγιε

Παναιτωλικός (Γιάννης Μαντζουράκης): Κυριακίδης, Κούσας, Μάκος, Μύγας, Κέβιν, Πάουλο, Χαντάκια (45' Στεφανάκος), Ρουσκουγιέδα (88' Καμαρά), Ουαρντά, Βιγιαφάνες και Βασιλείου (70' Κουτρομάνος)