H διοργάνωση του Κυπέλλου Ελλάδας συνεχίζεται με τη 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων. Με αναμετρήσεις βρίσκονται στο πρόγραμμα με τις ομάδες της Σούπερ Λιγκ να αντιμετωπίζουν αντίστοιχες της Football League.

Η σέντρα γίνεται στις 15:00 με τις αναμετρήσεις: Αχαρναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα (15:00) και Πανθρακικός - Ολυμπιακός Βόλου (15:00).

Λίγο αργότερα ακολουθούν άλλοι δύο αγώνες: Πανιώνιος-Ζάκυνθος (17:15) και Λαμία - Ατρόμητος (17:15) και το πρόγραμμα της Τρίτης ολοκληρώνεται με το παιχνίδι Ηρακλή�� - Αναγέννηση Καρδίτσας (19:30).

Η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί την Πέμπτη (3/12), ενώ τα περισσότερα ματς έχουν προγραμματιστεί για την Τετάρτη (2/12). Θυμίζουμε πως από κάθε όμιλο, προκρίνονται οι δύο πρώτοι.

Το πρόγραμμα:

1ος όμιλος (1/12)
Αχαρναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα (15:00)
Ηρακλής-Αναγέννηση Καρδίτσας (19:30)

Βαθμολογία
Αχαρναϊκός 3 (1-0)
ΠΑΣ Γιάννινα 1 (1-1)
Ηρακλής 1 (1-1)
Αναγέννηση Καρδίτσας 0 (0-1)

Επόμενη αγωνιστική (15/12)
Αχαρναϊκός-Ηρακλής
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΠΑΣ Γιάννινα

2ος όμιλος
Πανιώνιος-Ζάκυνθος (01/12, 17:15)
Εργοτέλης-Παναιτωλικός (03/12, 15:00)

Βαθμολογία
Πανιώνιος 3 (2-1)
Εργοτέλης 1 (2-2)
Ζάκυνθος 1 (2-2)
Παναιτωλικός 0 (1-2)

Επόμενη αγωνιστική (16/12)
Εργοτέλης-Πανιώνιος
Ζάκυνθος-Παναιτωλικός

3ος όμιλος
Πανθρακικός-Ολυμπιακός Βόλου (01/12, 15:00)
Χανιά-ΠΑΟΚ (03/12, 17:15)

Βαθμολογία
ΠΑΟΚ 3 (2-0)
Χανιά 3 (2-1)
Ολυμπιακός Βόλου (1-2)
Πανθρακικός (0-2)

Επόμενη αγωνιστική (17/12)
Χανιά-Πανθρακικός
Ολυμπιακός Βόλου-ΠΑΟΚ

4ος όμιλος
Λεβαδειακός-Κέρκυρα (02/12, 14:30)
Παναχαϊκή-Παναθηναϊκός (03/12, 19:30)

Βαθμολογία
Παναθηναϊκός 3 (3-0)
Παναχαϊκή 1 (1-1)
Κέρκυρα 1 (1-1)
Λεβαδειακός 0 (0-3)

Επόμενη αγωνιστική (17/12)
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός
Κέρκυρα-Παναθηναϊκός

5ος όμιλος (02/12)
Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης (16:00)
Παναιγιάλειος-Ολυμπιακός (19:30)

Βαθμολογία
Απόλλων Σμύρνης 3 (3-1)
Ολυμπιακός 1 (2-2)
Πλατανιάς 1 (2-2)
Παναιγιάλειος (1-3)

Επόμενη αγωνιστική (16/12)
Παναιγιάλειος-Πλατανιάς
Απόλλων Σμύρνης-Ολυμπιακός

6ος όμιλος
Λαμία-Ατρόμητος (01/12, 17:15)
Βέροια-Καλλιθέα (03/12, 15:00)

Βαθμολογία
Καλλιθέα 3 (2-1)
Βέροια 1 (2-2)
Λαμία 0 (1-2)
Ατρόμητος 1 (2-2)

Επόμενη αγωνιστική (16/12)
Λαμία-Βέροια
Καλλιθέα-Ατρόμητος

7ος όμιλος (02/12)
Λάρισα-Skoda Ξάνθη (02/12 15:00)
ΑΕΚ-Πανελευσινιακός (02/12 17:15)

Βαθμολογία
ΑΕΚ 3 (1-0)
Λάρισα 3 (4-1)
Πανελευσινιακός 0 (1-4)
Skoda Ξάνθη 0 (0-1)

Επόμενη αγωνιστική
Λάρισα-ΑΕΚ (17/12)
Πανελευσινιακός-Skoda Ξάνθη (17/12)

8ος όμιλος
Κισσαμικός-Αστέρας Τρίπολης (02/12, 15:00)
Καλλονή-Πανσερραϊκός (03/12, 15:00)

Βαθμολογία
Αστέρας Τρίπολης 3 (4-0)
Πανσερραϊκός 1 (0-0)
Κισσαμικός 1 (0-0)
Καλλονή 0 (0-4)

Επόμενη αγωνιστική
Κισσαμικός-Καλλονή (16/12)
Πανσερραϊκός-Αστέρας Τρίπολης (16/12)